Уряд Японії розглядає можливість використання військових вертольотів для скидання води на реактори, які по шкоджені внаслідок нещодавніх вибухів.

Про це завив міністр оборони країни Тосімі Кітадзава. Кабінет міністрів може вдатися до такого заходу через те, що наземний доступ до ушкоджених агрегатів дуже утруднений.

У той же час поки що цей план не введений у дію, оскільки неясною залишається ступінь пошкодження реакторів і якими будуть наслідки їхнього заливання водою. Крім того, операції на вертольотах можуть поставити під загрозу опромінення пілотів.

Вибух ам у будівлях, де розміщені реактори АЕС «Фукусіма-1», і наступному витоку радіації присвоєно шостий рівень із семи за шкалою INES, за якою оцінюються події на об'єктах, пов'язаних з радіоактивними матеріалами. Сьомий рівень присвоювався лише аварії на Чорнобильській АЕС.

Як повідомляв ForUm, землетрус магнітудою 9,0 стався у Японії 11 березня, він викликав цунамі заввишки більше десяти метрів. Епіцентр землетрусу був за 373 кілометри на північний схід від Токіо, його осередок залягав на глибині 24 кілометри. Невдовзі у тому ж районі сталося ще кілька потужних підземних поштовхів магнітудою понад 6,0.

На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був запроваджений надзвичайний режим через вихід з ладу систем охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився у захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Однак 12 березня на цій АЕС стався вибух, потерпіли чотири людини. Була оголошена евакуація у радіусі 20 кілометрів. У понеділок вибух стався на третьому енергоблоці цієї ж станції.

15 березня третій за рахунком вибух стався на АЕС «Фукусіма-1».

У столиці Японії Токіо у вівторок бул а зафіксована наявність в атмосфері радіоактивного йоду і цезію у безпечних для здоров'я населення концентраціях.

За матеріалами «Лента.ру», «Reuters»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

434