Заборона влади продавати борошно за ринковою ціною змуси ла виробників призупинити реалізацію сипучого продукту. Наслідки не змусили себе чекати: з прилавків магазинів зник хліб
Поки проблема торкнулася лише двох міст Луганської області. Однак не виключено, що може досягти всеукраїнських масштабів, пише «Газета по-киевски».
Перебої з хлібом почалися у Свердловську і Ровеньках. Через проблеми з постачанням борошна основний місцевий постачальник хліба ВАТ «Коровай» скоротив обсяги випічки хліба, що викликало ажіотаж серед місцевого населення. Городяни перейшли на батони, лаваші, які незабаром також зникли з прилавків. Немає у магазинах і дешевого борошна.
«З 5 березня у місті не вистачає хліба, у магазинах великі черги», - розповідає жителька міста Ровеньки Світлана Валько.
![](/files/03_2011/xleb.jpg)
«Ціна на хліб, як правило, не підвищувалася. Правда, деякі вироби все ж стали копійок на 30 дорожч і. Кажуть, через те, що замість першого сорту, який пекарі не змогли купити, використовували вищий», - говорить Світлана Валько.
У Свердловську приблизно та ж ситуація: міські хлібокомбінати не працювали, три дні поспіль у магазинах не було хліба. Кажуть, ціна буханця із приватних пекарень досягала шести гривень.
Раніше експерти прогнозували подорожчання борошна на 30-40%. Проте влада відкидал а подібну перспективу, обіцяючи зупинити зростання за рахунок запасів зі сховищ Держкомрезерву. Разом з тим на місцевому рівні пекарів змушують продавати хліб за заниженими цінами. За таких умов керівникам переробних підприємств вигідніше притримати реалізацію, щоб не продавати собі у збиток.
«Борошномолам зараз нерентабельно виробляти борошно, оскільки за сезон зерно і борошно подорожчали майже на 60%», - говорить директор компанії «ПроАгро» Микола Верницький.
Враховуючи, що частка борошна у собівартості булки становить майже 60%, ціна хліба повинна вирости як мінімум на чверть від існуючої, говорять аналітики.
Губернатор Луганщини Володимир Пристюк вважає, що масштаби проблеми значно перебільшені. Тим не менш е у Свердловськ і Ровеньки із Луганська сьогодні відправили 25 тонн борошна, щоб повністю забезпечити потреби населення у дешевому хлібі.
«На сьогодні у регіоні немає проблем ні з борошном, ні з випічкою хліба. Тимчасові труднощі на деяких хлібозаводах вже ліквідовані», - заявив голова Луганської ОДА.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом