До кінця лютого Президент обіцяв завершити адмінреформу - провести «інвентаризацію» держслужбовців, у першу чергу - в уряді

«Газета по-киевски» оцінила «втрати» Кабміну і з'ясувала, куди влаштувалися міністри і рядові співробітники, які потрапили під скорочення .
Ще минулої весни в Адміністрації Президента скоротили кожного п'ятого працівника. Наприкінці року взялися за Кабмін: Президент ліквідував чотири міністерства. У той же час поєднав посади віце-прем'єрів з постами міністрів і зменшив більш ніж на третину кількість членів уряду - з 26 до 16-ти. Порідшали також лави численних заступників міністрів: Янукович дозволив міністрам мати не більше трьох заступників. У результаті теплі місця втратили дві третини заступників - раніше в окремих міністерствах і відомствах їхня кількість сягала 10-ти. Якщо говорити у цілому, у результаті реформи планується скоротити або замінити третину чиновників по всій країні.

63 структури залишилися після реорганізації 112 органів виконавчої влади. А саме: 16 міністерств, 28 служб, 12 агентств і 7 інспекцій


 
 
Кадров ий струс змусив неабияк похвилюватися практично всіх чиновників Кабміну. Після того, як «полетіли голови» міністрів, прийшов час скорочень для службовців рангом нижче. Майже на третину скоротиться штат в апараті Мінрегіонбуду, у Міністерстві інфраструктури (колишній Мінтранс). У Міністерстві освіти апарат із 307 чиновників урізали на 30%, тобто без роботи залишилося 92 особи.

«Частина людей вийшли на пенсію, частина - перейшли працювати до вузів», - повідомив про долю скорочених профільний міністр Дмитро Табачник.

Обіцяли, що сам секретаріат уряду «схудне» у два рази. Сказано - зроблено.

«На сьогоднішній день скорочено приблизно 700 посад, - сказав прес-секретар прем'єра Віталій Лук'яненко. - Це повний план скорочень - понад половину співробітників».

Він уточнив, що реальна кількість скорочених може не збігатися з числом урізаних штатних одиниць - деякі з них були вакантні. Чи дозволить економія коштів за рахунок скорочень збільшити платню залишилися чиновникам? Поки, за словами Лук'яненка, мова про підвищення зарплат не йде.

Слідом за міністрами почали звільняти і рядових працівників апарату Кабміну. Якась закономірність у відсіюванні держслужбовців відсутня. Без роботи залишилися як молоді працівники - до 30 років, так і люди передпенсійного віку. Словом, ті, хто думав про кар'єру або про гідну пенсію держслужбовця. До речі, при середній зарплаті кабмінівського працівника у 5 тис. грн, пенсія становить 4,5 тис. Незатребуваними залишилися цілі родини - кажуть, є і такі приклади.

«Я у шоці, думала, що пощастить - мені ж 25 років, - говорить екс-працівник апарату Кабміну Ірина. - Наш відділ ліквідували повністю, в інших - практично скрізь зменшили штат. Залишили лише вагітних і тих, хто у декретній відпустці».

За офіційною версією Кабміну, кожному з і скорочених співробітників, крім пенсіонерів, були запропоновані варіанти працевлаштування.

«Так, ми читали заяви про те, що всіх скорочених працевлаштовують. Читали і дивувалися, - стверджує 25-річна екс-чиновник. - Нам подібні пропозиції не надходили. Наприклад, я буду ставати на облік у центр зайнятості».

«Цікаво, що вгадати, хто може стати наступним, неможливо, - каже одна із працівниць міністерства. - 12 лютого нас ознайомили з черговим наказом про скорочення, змусили підписатися. Тепер протягом двох місяців без роботи може залишитися кожен, чий підпис стоїть під цим документом».

До речі, на сайтах деяких рекрутингових компаній з'явилися претенденти, які бажають влаштуватися на роботу у міністерстві. Причому у списку їхніх попередніх місць роботи вказані також міністерства. Наприклад, Мінфін. В основному серед таких претендентів - менеджери середньої ланки, начальники і заступники начальника відділу. А от на сайті Міністерства аграрної політики - навпаки, тобто 36 відкритих вакансій.

Як стало відомо, спочатку передбачалося, що всі питання щодо створення Міністерства інфраструктури будуть вирішені до середини лютого. Але процес затягнувся, що стало причиною юридичної колізії всередині відомства.

Зокрема, всередині Міністерства, яке до недавнього часу відповідало за транспорт і зв'язок, діють аж дві структури: Міністерство інфраструктури і Мінтранс. У першому числяться тільки міністр із заступниками, у другому - решта чиновників. Ще не передані справи, немає нових бланків. Крім того, відсутня ясність з підпорядкуванням «Укрзалізниці»: Мінтрансу де-юре вже немає, а в новому указі про створення Міністерства інфраструктури про статус дочірнього підприємства - пробіл.

Експерти сумніваються, що адмінреформа істотно позначиться на чисельності начальників. Не виключено, що у майбутньому «верхівка» центрального апарату міністерств і далі у тому ж складі буде працювати у рідних кабінетах. Правда, оформлені вони будуть вже як співробітники дочірніх підрозділів і відомств. А своїх місць позбудуться рядові держслужбовці. Кажуть, у Міністерстві інфраструктури, у МВС уже спостерігається подібна картина.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

456