Унікальний вагон 1909 року випуску, який дивом зберігся на задвірках рибальського ринку на Набережному шосе, зник разом із трамвайним маршрутом, пише «Газета по-киевски».
 
Працівники колійного господарства «Київпастрансу» ріжуть рейки наймальовничішої трамвайної лінії, а енергетична служба здає на металобрухт найстаріший трамвайний вагон. Начальник цього підрозділу і слухати не захотів про історичну цінність трамвайчика.
 
Ще у 1952 році трамвай типу «Пульман» № 1027 був перероблений у пересувну підстанцію і прибув на більш ніж піввікову стоянку неподалік станції метро «Дніпро». При бажанні його цілком можна було привести в музейний стан, хоча дерев'яні частини вагону були втрачені, збереглася рама, основа кузова. Як повідомляє очевидець Дмитро Басецький, на момент демонтажу вагон стояв на колесах, була ціла й кабіна.

«Трамвай міг бути історичною окрасою міста, адже Київ - перше трамвайне місто Російської імперії, - упевнений голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригінець. - Я звернувся до керівництва міста з вимогою розібратися в причинах недбалого ставлення до подібних об'єктів».
 
Журналісти зв'язалися з начальником служби енергозабезпечення «Київпастрансу» Іваном Денисовим, у чиєму віданні перебуває раритетний трамвай.
 
«Це не вагон, а підстанція, яка вже давно не використовується! Там немає двигунів, ми вже витягли трансформатори, що найцінніше - залишимо, решта здамо на металобрухт», - відповів чиновник.


У провідних містах світу музеї транспорту приваблюють тисячі туристів. Чимало інтересу викликає і раритетний транспорт на вулицях - у Римі можна зустріти трамваї 1920-х років, у Сан-Франциско - столітні канатні вагончики, а в Нагасакі до цих пір по екскурсійно-туристичній лінії возить пасажирів трамвай, який пережив ядерне бомбардування у 1945 році .

Чотиривісні вагони типу «Пульман» почали надходити до Києва з Німеччини (завод MAN) за десятиліття до революції і були вершиною інженерної думки тих років. На відміну від невеликих перших трамваїв, «пульмани» вміщали майже вдвічі більше пасажирів, залишаючись маневреними і здатними штурмувати київські підйоми. «Пульман» до 1962 року були роздані в інші міста, в основному в Дніпропетровськ. Дореволюційні вагони списували тільки у 1970-х, решту - у 1979 році в Конотопі. «Пульман» пропрацювали в середньому 70 років, пережили революцію і дві війни, але реконструкцію на Набережній - ні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

417