«Нарешті Україна зробила вагомий крок у впровадження цивілізованого підходу в збереженні унікальних транскордонних природоохоронних територій», - так прокоментував міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський досягнуті днями у Польщі україно-польські домовленості.
У рамках транскордонного співробітництва Україна і Польща домовилися про подальший розвиток спільних біосферних резерватів для поліпшення стану Карпатського регіону. Метою таких резерватів є міждержавне співробітництво з вирішенням питань спільного інтересу щодо забезпечення сталого соціально-економічного розвитку територій зі збереженням у їх межах природних комплексів і об'єктів.
Ще у вересні 2010 року українською стороною було направлено до Секретаріату Програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» запит на створення біосферного резервату «Розточчя» (Львівська область), який і має стати українською частиною транскордонного україно-польського резервату. До української частини входять Яворівський національний природний парк, природний заповідник «Розточчя», регіональний ландшафтний парк «Равське Розточчя» і прилеглі лісові та сільськогосподарські угіддя разом із селами загальною площею близько 70 тис. гектарів.
«Історично склалося, що політична карта розділила унікальний у фізико-географічному відношенні район Розточчя між Україною та Польщею. Наші держави розрізняються між собою економічним, соціальним, культурним і екологічним розвитком. У той же час, нас об'єднує єдина мета - використання всіх можливих важелів для збереження природного стану цілісних екосистем, зокрема львівського Розточчя. А найголовніше - поліпшення якості життя людей на цих територіях, зміцнення місцевих економік та громад, розвиток потужної інфраструктури екологічного туризму», - підсумував Микола Злочевський.
Для довідки:
В Україні існують декілька об'єктів природно-заповідного фонду, які вже входять до складу транскордонних біосферних резерватів: Дунайський біосферний заповідник (у складі українсько-румунського біосферного резервату «Дельта Дунаю»); Ужанський національний природний парк і Надсянський регіональний ландшафтний парк (у складі українсько- польсько-словацького біосферного резервату «Східні Карпати»). Триває робота зі створення біосферного резервату «Західне Полісся» разом з Польщею і Білоруссю.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом