Квартиронаймачі зуміли за себе постояти. На початку року орендодавці намагалися підняти плату на 15%, але ціни зараз навпаки – знижуються. Якщо місяць тому найскромніша квартира у Києві здавалася не дешевше 3 тис. грн, то зараз можна знайти гостинку і за 2 тис. грн на місяць. Звичайно, дешеві варіанти «розлітаються», як гарячі пиріжки, але вони все-таки є. А все тому, що квартиронаймачі на початку року зуміли за себе постояти, вважають фахівці ринку нерухомості, пише «Газета по-киевски».
«На початку цього року була спроба господарів квартир підняти орендну плату на 15%. Вони пояснювали це тим, що збираються почати платити зі свого доходу податки державі, - розповідає директор «Недержавного експертного бюро» Анатолій Топал. - Господарі накрутили ціну – і орендарі почали з'їжджати. У результаті багато об'єктів залишилися порожніми. І для того щоб не втрачати у грошах, довелося здавати новим квартирантам житло за старою ціною, а то і дешевше. Ось на Мінському масиві буквально минулого тижня здали непогану «одиницю» за 2,2 тис. грн, а пару днів тому за 2 тис. грн – готельку на Борщагівці».
Але це ціни, швидше, для щасливчиків. Середня ціна оренди квартир економ-класу все ж залишається у межах 3 тис. грн.
«За 3 тис. грн можна зняти добре мебльовану чисту квартиру, у хорошому районі зі зручною транспортною розв'язкою, у будинку з працюючим ліфтом і чистим під'їздом. Якщо пошукати, можна знайти житло і за 2,5 тис. Але це вже буде скромніша квартира: швидше за все, маленька хрущовка, у віддаленому від метро районі міста з пофарбованими зеленою фарбою стінами і лише найнеобхіднішими меблями», - розповідає столичний ріелтор Світлана Джамал .
З'явилася на ринку і нова цікава тенденція. Господарям квартир сподобалося самостійно виставляти свої квартири в оренду через інтернет, оминаючи посередників – ріелторів.
«На онлайнових ресурсах все частіше зустрінеш оголошення про оренду від прямих господарів. Це дуже вигідно квартиронаймачеві , адже вийшовши на орендодавця, він може заощадити на комісійних ріелтора, які сьогодні становлять 50% від орендної ставки, тобто у межах 1,5 тис. грн», - каже Анатолій Топал.
За словами фахівця з маркетингу консалтингової компанії «SV Development» Сергія Костецького, сьогодні приблизно 60% усіх орендодавців – це ті люди, які купували собі квартиру з метою її подальшого перепродажу.
«Вони просто зараз не хочуть продавати свою нерухомість за заниженою ціною, і тому поки здають її в оренду. Цей контингент власників – люди грамотні і добре знають Інтернет», - констатує експерт.
Що стосується цінових прогнозів, то тут думки експертів розходяться. Одні запевняють, що ставки оренди завмерли і в найближчому майбутньому мінятися не будуть, інші настільки оптимістичними бути не поспішають.
«У березні киянам прийдуть нові комунальні платіжки, і тоді картинка почне змінюватися. Поки незрозуміло, покладуть господарі ці додаткові витрати на плечі своїх квартирантів чи будуть тягнути їх самі», - говорить Світлана Джамал.
«Комуналка подорожчає у середньому на 30%. Це означає, що за однокімнатну квартиру доведеться платити більше десь на 100 грн. Цілком імовірно, що ці гроші господарі житла захочуть перекласти на квартиронаймачів», - припускає Анатолій Топал.
Як показує аналіз інформаційних баз, на ринку столиці у середині лютого з'явилося багато недорогих пропозицій оренди приватних будинків. Наприклад, як повідомляє domik.net, сьогодні за 1,5 тис. грн можна зняти невеликий теплий цегляний будиночок на Русанівських садах. Житлова площа його двох кімнат – 30 кв. м. Земельна ділянка у чотири сотки огороджена. У будинку є два дивани, шафа і кухонні меблі. Щоправда, вода і туалет – на вулиці. На 500 грн дорожче можна зняти частину будинку з окремим виходом на Теремках-1, на вул. Академіка Заболотного у Голосіївському районі столиці. Загальна площа там невелика – всього 30 кв.м, але 16-метрова житлова кімната після ремонту повністю мебльована. Також у будинку встановлене автономне опалення і нові дубові вікна. За 2 тис. на місяць можна орендувати половину будинку і в селі Троєщина на вул. Леніна. Там зараз здаються кімнати загальною площею 50 кв.м, з кухнею, ванною, меблями та холодильником. Правда, у туалет теж доведеться бігати на вулицю. Загалом, непогана альтернатива. Але у тому разі, якщо плюси – ціна та великий простір – для вас більше важать, ніж традиційні мінуси сільського життя.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом