Буяння стихії у Києві триває. Снігопади і вітер змінилися сильними морозами й ожеледдю. Якщо проїжджі частини вже сяк-так почистили, то тротуари біля будинків, як і раніше, у владі льоду та снігу. Вчора вдень працювало більше 350 снігоприбиральних машин, тобто майже вся техніка міста. ЖЕКи клянуться, що за пару днів все приведуть до ладу. Щоправда, поки влада обіцяє, люди ковзають і падають.
Від засніжених дворів у «Київавтодорі» відхрещуються. «У нас на балансі тільки 10% міжквартальних проїздів міста, і вони почищені. Решта – прерогатива жеків», - сказав гендиректор підприємства Георгій Глинський.
Столичні комунальники запевняють, що працюють з усіх сил. «З ранку на прибирання саме дворів вийшли 63 двірник и. Вони посипали доріжки біля під'їздів і тротуари, а наші три трактори прибирали біля фасадів будинків і дворові проїзди. З початку зими вже витратили близько 15 тонн солі та піску», - сказав заступник начальника жеку «Нивки» Володимир Горовий.
За його словами, 30%-й дефіцит двірників подолати поки так і не вдалося: «Взимку ніхто працювати не хоче. Нові люди можуть з'явитися навесні». «А ми навіть посипати доріжки іноді не можемо: машин у дворі більше, ніж людей! Техніка у двори заїхати не може. Але вже через два дні повинні впоратися з погодними сюрпризами, адже нас залякали штрафами і звільненнями», - розповів головний майстер одного із жеків Печерського району Василь.
До речі, штрафи на двірників, і правда, наклали чималі. За брудний двір або під'їзд з них погрожують знімати від 360 до 1360 гривень штрафу. Начальників жеків та ОСББ у разі провини підопічних теж «нагородили» штрафами – від 850 до 1700 гривень.
Різке повернення зими вже призвело до сумних наслідків. Починаючи з фатального падіння хлопця у «Хрещатому парку», у травмпунктах міста вже намічається ажіотаж. «За останню добу до нас звернулися з переломами та забоями 12 осіб. До похолодання пацієнтів було по два-три на день», - сказали в одному із травмпунктів Солом'янського району. «Минулої зими ми брали по сотні людей за добу, а зараз тільки 40-50», - кажуть у травмпункті Дніпровського району.
Щоб уберегти киян від морозів, у столичному главку НС вже підготували пам'ятку з правилами поведінки у сильні морози. Рятувальники радять не пити і не палити на морозі (так простіше застудитися), носити просторий одяг (між шарами одягу краще зберігається тепло і циркулює кров), ховатися від вітру і не виходити на вулицю без рукавичок і шалика. А киянок просять не носити золоті та срібні прикраси: вони можуть стати причиною обмороження дотичних з ними ділянок тіла через те, що остигають швидше, ніж тіло. Що ж стосується ожеледі, то тут у рятувальників просто екзотичні поради. Щоб не впасти на льоду перед виходом з дому, рекомендують наклеїти на підошву лейкопластир, ізоляційну стрічку, шматок наждаку або навіть просто натерти підошву черевиків клеєм «Момент» і потерти все тим же наждаком.
Правда, що буде потім із недешевого нині взуттям, невідомо. А у столичних супермаркетах вже щосили продають «льодоступи» або «кішки» – спеціальні накладки на взуття, які за рахунок шпильок і гумової поверхні не ковзають. У великих магазинах вони продаються від 50 до 150 гривень за пару.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом