Днями частина абонентів «Укртелекому», телефони яких підключено до застарілих аналогових АТС (більш сучасні – цифрові - ред.), отримала від компанії повідомлення про те, що з 1 березня у них припиняється посекундна тарифікація місцевих дзвінків і запроваджується фіксована абонплата. Причина – застаріле устаткування погодинного обліку і його демонтують.
Це означає, що тих, хто «мало розмовляє», рахунки за телефон зростуть майже на чверть. Як роз'яснили у прес-службі компанії, зараз фізособи-городяни, які користуються стаціонарним телефоном, вносять на місяць 19,73 грн. абонплати (у селах – 10,51 грн.), пише «Сьогодні».
При цьому вони мають право на 12 000 нетарифікованих, тобто безкоштовних, секунд (200 хвилин) розмови. За кожну «зайву» хвилину розмови понад цих двохсот треба заплатити 5,4 копійки, а якщо наговорити більше 840 хв. на місяць, то хвилина обійдеться вже дешевше – 3,78 коп. Невелика частина абонентів і зараз з технічних причин платить фіксовану абонплату – 27,02 грн. (у селах – 12,02 грн.).
Тепер їхня кількість значно зросте, тому що, за даними «Укртелекому», на таку абонплату (27,02 грн.) переведуть з 1 березня третину абонентів (більше 3 млн номерів).
З одного боку вигідно: сплатив на сім з копійками гривень більше – і можна говорити скільки завгодно. З іншого, ті, хто мало користується телефоном, залишаться у програші. За словами джерела у Мінтрансзв'язку, з розвитком мобільного зв'язку люди стали набагато менше користуватися стаціонарними телефонами і більшість вкладається у ліміт 200 хв. на місяць.
Схоже, «Укртелеком» вбиває з 1 березня двох зайців: заощаджує на експлуатації систем обліку часу і отримує додатково по 7 грн. на місяць з кожного апарату, разом – приблизно 20 млн грн.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом