Обмеження дострокового зняття депозитів матиме позитивний вплив на кредитування економіки і стабільність фінансової системи. Про це 9 лютого заявили голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук і голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін.
9 лютого, під час прес-конференції, голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук і голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін підтримали ініціативу НБУ про обмеження дострокової видачі депозитів, винесену Нацбанком на громадське обговорення.
На думку Бориса Тимонькіна, Україна повинна винести уроки з кризи, під час якої стабільність фінансової системи країни опинилася під загрозою. Джерелом загрози глава Укрсоцбанку вважає масове дострокове зняття депозитів. Ситуацію, за його словами, у 2008р. вдалося стабілізувати лише тоді, коли був введений мораторій на дострокове зняття вкладів. За словами Тимонькіна «одночасне дострокове виведення 25% депозитів 3% великих вкладників зведе в нуль банківську систему». Решта ж у результаті колапсу можуть не отримати нічого.
Тимонькін також спростував тезу, що заборона дострокового вилучення депозитів порушує права людини. Це «порушення прав більшості, меншістю, яка встигне їх (депозити) забрати». У більшості європейських країн, на думку банкіра, у вкладника немає можливості достроково забрати депозит.
Підтримав колегу й голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук.
«Я дуже вдячний НБУ, який ініціював обговорення цієї теми», підкреслив він, додавши, що «бачить позитивні сигнали в рішеннях, які приймаються НБУ останнім часом». За словами Лавренчука для кредитування економіки «гривня повинна бути довгостроковою. А довгострокова гривня - це довгострокові депозити». «Дуже добре, що НБУ ініціював цю відкриту дискусію, адже суспільство сьогодні хоче надійності», підкреслив Лавренчук. У результаті цієї дискусії, на його думку, необхідно буде міняти законодавчі норми, що передбачають безакцептне зняття депозиту. У всіх європейських країнах є як мінімум попереджувальний лист вкладника - строком від 7 днів до місяця. Крім того, ще одним аргументом на користь законодавчих обмежень Лавренчук вважає особливу соціальну значущість депозиту в Україні, тому «його не можна регулювати тільки нормами двостороннього договору».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом