У 2012 році Всесвітній банк планує профінансувати програми щодо розвитку сфери водо- і теплопостачання на $400 млн, повідомив перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Юрій Хіврич.

«Тиждень тому відбулася зустріч з представниками Світового банку, вони мають намір продовжити співпрацю і обіцяють нам у наступному році ще $200 млн на воду і $200 млн на тепло», - сказав чиновник, пише «Комерсант-Україна».

За його словами, кошти будуть витрачені на реконструкцію систем водо- і теплопостачання, модернізацію та ремонт підприємств, закупівлю енергозберігаючого обладнання.

Позики Світового банку уряд має намір залучити для реалізації Загальнодержавної програми реформування ЖКГ на 2009-2014 роки, згідно з якою на модернізацію і ремонт централізованих систем водопостачання необхідно 1,42 млрд грн, теплопостачання - 2,85 млрд грн.

«Ми розраховуємо не лише на ті кошти, які закладені у тарифі чи передбачені у держбюджеті. Ми активізували роботу з міжнародними фінансовими організаціями для пошуку додаткових коштів», - зазначив пан Хіврич.

Перш у кредитну угоду про цільове фінансування ЖКГ під державні гарантії Світовий банк уклав з Кабміном у травні 2008 року. Банк розпочав надання позик на загальну суму $140 млн терміном на 20 років з п'ятирічним пільговим періодом під LIBOR +4,01% на проект «Розвиток міської інфраструктури». «Основний компонент» проекту включає кредити на $59530 тисяч (Одесі, Чернігову, Івано-Франківську), «відкритий компонент» - кредитування невеликих проектів у сфері енергозбереження на $78,12 млн. Ще $2,35 млн - закупівля глибинних насосів для водоканалів . Брати участь у проекті мали намір 25 міст. Тоді ж у Світовому банку пообіцяли збільшити кредитну лінію комунальним підприємствам теплової енергетики та водопостачання до $400 млн після освоєння 20% кредитних коштів ($ 28 млн).

Однак у 2009 році в банку заявили, що продовжать фінансування проекту тільки після того, як уряд створить тарифний регулятор (Національна комісія регулювання електроенергетики зараз виконує функції створюваної Нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг), буде прийнятий закон «Про концесії», а комунальні підприємства витратять 50 % позики.

«Ми освоюємо кошти банку в 15 містах в повному обсязі - $ 140 млн. Ці кошти в основному спрямовані на заміну обладнання, зокрема насосного. Відсоток за цим кредитом з 15 жовтня становить 0,6% річних », - повідомив Хіврич.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430