Через два роки після звільнення основна частина команди знову пішла у рейс. «КП в Україні» вдалося зв'язатися з дружиною 42-річного механіка «Фаїни» Олега Пилипенка. Жінка розповіла, як склалася доля її чоловіка.
![](/files/01_2011/12616385.jpg)
«Незважаючи на тяжкі чотири місяці полону, зараз ми живемо точно таким же життям, як жили до подій 2008 року. Море – дім – сім'я – знову море, - розповідає Тетяна Пилипенко. - Після полону чоловік зміг пробути вдома всього сім місяців. Звикав до нормальної їжі та води, відпочивав, спілкувався з друзями. За час полону у нього сильно похитнулося здоров'я. Навіть хотіли робити операцію на нирках. Адже доводилося пити технічну воду і їсти всяку гидоту, яку кидали їм сомалійці. Незважаючи на це, довго так жити він не зміг. І знову вирішив піти у море».
За словами Тетяни, полон Олега зовсім не налякав. Він без вагань вирішив у черговий раз випробувати долю. І навіть готовий знову плисти до Африки.
«Після семи домашніх місяців він просто рвався у море, - продовжує Таня. - Крім того, таких грошей у Криму не заробити. А ми квартиру у кредит взяли, ремонт зробили. Олег у мене дуже сміливий. Знову рветься у ті краї. Любить він Африку. Все життя плавав саме там, знає африканське узбережжя як свої п'ять пальців. Так що, може, колись знову туди піде».
Таня сподівається, що надалі її чоловіка будуть берегти ангел-охоронець та ікона, яку він взяв з собою у рейс. Адже у Тані та Олега є спільна мрія – спільний відпочинок на Мальдівах.
«Хочу відпочити разом з чоловіком, - посміхаючись, каже Таня. - Здавалося б, чоловік пристойно заробляє, об'їздив півсвіту, а ми ніколи у житті не відпочивали за кордоном».
Як вдалося з'ясувати, екіпаж «Фаїни» практично повним складом знову пішов у море. За винятком трьох моряків.
«Один із них зайнявся бізнесом, ще двоє вирішили просто змінити професію, - розповідає Тетяна Долгополова, член громадської організації «Парус». - При одному погляді на море вони непритомніють. Ще один хлопець наклав на себе руки. Що стосується капітана Володимира Колобкова, у нього не витримало серце ще під час полону».
«Фаїна» зараз стоїть у селищі Олександрівка, що під Одесою. Господар планував зробити з легендарного суховантажу морський музей. Але в останній момент передумав і зараз планує змінити кораблю назву і знову пустити у роботу.
Нагадаємо, «Фаїна» була захоплена піратами 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. На момент захоплення на судні було 17 громадян України, троє росіян із Петербурга та один громадянин Латвії. На борту «Фаїни» – продане Кенії озброєння: 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки і боєприпаси.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом