Минулого року жодному ключовому музею або заповіднику України не вдалося добитися значного підвищення відвідуваності.
В основному відтік аудиторії музейники пояснюють відсутністю яскравих виставок, у чому звинувачують фінансово-економічну ситуацію в країні. «У 2010-му у нас, на жаль, зменшився потік відвідувачів. Сталося це через кризу - не було гучних виставкових проектів, як у попередні роки (виставки робіт Ніко Піросмані, Пікассо і Гойї). У той час трьом нашим виставковим залам доводилося приймати по 1,5-2 тис. відвідувачів на день», - розповідає заступник гендиректора з науково-просвітницької роботи Національного художнього музею України Марина Скирда. За її словами, досягти таких же результатів відвідуваності неможливо, виставляючи роботи українських майстрів, якими багаті фонди музею.
Зменшення потоку туристів спостерігають і в Державному історико-архітектурному заповіднику «Хотинська фортеця». Примітно, що на відміну від попередніх років саме у 2010-му серед відвідувачів заповідника, нарешті, стали переважати українці, а не іноземці. У заповіднику сподіваються, що у 2011 році потік відвідувачів зросте за рахунок проведення нових фестів - окрім традиційної «Битви націй» тут пройде ще й фестиваль, присвячений 390-річчю Хотинській битви, святкування якої згідно з указом Президента має пройти на загальнонаціональному рівні.
Більшості ж музеїв вдалося зберегти відвідуваність, як, наприклад, Музею народної архітектури та побуту «Пирогово». «Останні три роки ми стабільно йдемо в коридорі 230-250 тис. відвідувачів на рік. Під час великих свят, таких як Різдво чи Масниця, незважаючи на кризу та інші фактори, в музей все одно приходить по 5-6 тис. чоловік на день», - розповідає вчений секретар установи Світлана Пономаренко, додаючи, що всього чотири-п'ять років тому «Пирогово» приваблювало лише близько 200 тис. відвідувачів на рік.
Рівно, з невеликим перевиконанням плану відвідуваності з року в рік, йде Національний музей Тараса Шевченка в Києві. Трошки не дотяг до своїх докризових показників і Національний заповідник «Херсонес Таврійський». Як пояснюють у заповіднику, в останньому кварталі різко скоротилася кількість проданих квитків у зв'язку з відкриттям другого входу на їх територію (другий вхід був відкритий для віруючих, які йдуть у Володимирський собор, але ним користуються не лише парафіяни, а й усі бажаючі пройти в заповідник безкоштовно).
За матеріалами «COMMENTS.UA», «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом