Італія виділила цього року для українських трудових мігрантів 1800 дозволів на роботу. Всього передбачено 100 тис. для громадян ЄС. «Україна вперше потрапила до цього списку. Раніше Італія видавала квоти тим країнам, з якими уклала двосторонні угоди. Україна поки не підписала таку угоду, але італійська сторона вирішила включити до списку і нас. Швидше за все, для того, щоб легалізувати заробітчан, які вже перебувають у країні», - розповіли «Сьогодні» в посольстві України в Італії.
Зрозуміло, цього дуже мало. За неофіційними даними, в країні працюють близько 200 тис. українців, але легально дуже мало. У кожному випадку запит про легалізацію розглядався індивідуально. Тепер же 1800 люд ей гарантовано зможуть офіційно працювати в Італії. Для того, щоб українцеві отримати один з виділених 1800 дозволів, його італійський роботодавець з 17 січня і до кінця місяця повинен зареєструватися на сайті МВС своєї країни і заповнити там форму-бланк. 31 січня з 8 ранку готовий запит можна буде відправити на цьому ж сайті. Як кажуть у посольстві, відлік йде на хвилини, більше шансів у тих, хто відправить заявку з самого ранку. Якщо прохання задовольнять, його передають у ту країну, з якої повинен приїхати заробітчанин. Тому тим нашим нелегалам, які вже в Італії, доведеться повернутися в Україну за документом.
Однак для наших співвітчизників є й інший шанс оформитися легально - якщо працювати муть доглядальницею і хатньою робітницею. Їх не врахували у квотах. «Це особлива категорія працівників, у яких Італія дуже зацікавлена. Їм видаватимуть легальні дозволи у міру попиту. Запити щодо домробітниць почнуть розглядати 2 лютого», - кажуть у посольстві. Україна отримала середню кількість квот, приміром, Туніс також отримав близько 2 тис. На Марокко і Єгипет розподілили близько 4,5 тис.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом