На західній ділянці кордону пасажиропотік українців у порівнянні з 2009 роком виріс майже на чверть. Таку тенденцію пов'язують з дією угоди про малий прикордонний рух.
Упродовж минулого року західну ділянку кордону перетнуло 23,5 мільйона чоловік, що на 1,5 мільйона більше, ніж у 2009 році, повідомили «Німецькій хвилі» в управлінні Держприкордонслужби західного регіону.
Причому прикордонники підрахували, що кількість українців, які перетинали кордон у 2010 році, зросла на 22 відсотки, а ось іноземців навпаки -зменшилася на 8 відсотків.
Як пояснює керівник прес-служби Держприкордонслужби західного регіону Володимир Шеремет, така тенденція швидше за все пов'язана з активною видачею карток малого прикордонного руху консульствами європейських країн, що межують з Україною.
Отже, жителі українського прикордоння активізувалися в човниковому бізнесі, пояснює Шеремет.
Що стосується іноземців, то зменшення їх кількості в наземних пунктах пропуску пояснюють тим, що відпала необхідність їздити за українськими товарами самим - тепер це роблять українці. Разом з тим в аеропортах кількість іноземців навпаки зросла, що свідчить про збільшення їх потоку з туристичною та бізнесовою метою, аналізують прикордонники.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом