Доповідь Міждержавного авіаційного комітету (МАК) про катастрофу літака Президента Польщі Леха Качиньського під Смоленськом не може бути прийнята у тому вигляді, в якому вона була передана російською стороною. Про це заявив польський прем'єр Дональд Туск на саміті Євросоюзу в Брюсселі.
Днем раніше МВС Польщі направило до Москви 150 сторінок коментарів з приводу доповіді МАК про причини катастрофи, отриману Варшавою 20 жовтня. Відповідно до норм Чиказької конвенції на формування своєї позиції Польщі було відведено 60 днів. Тепер у МАК є приблизно місяць, щоб підготувати остаточну версію доповіді, яка стане надбанням громадськості - на відміну від додатків до неї. Первісна версія документа не публікувалася.
Офіційний зміст польських коментарів не розголошується. Відомо, що в російській версії основна відповідальність за аварію лайнера покладена на пілотів, у той час як Варшава вважає, що приймаюча сторона також частково винна в катастрофі. За словами міністра внутрішніх справ Польщі Єжи Міллера, питання викликало, в тому числі, відсутність в доповіді МАК інформації про аеропорт під Смоленськом і про переговори з Москвою з приводу згоди на приземлення. За словами Міллера, якщо Росія не врахує поправки Варшави, то МАК доведеться на додаток до доповіді опублікувати і заперечення польської сторони.
Літак Качинського, що летів до Катині для участі у пам'ятних заходах, розбився в районі аеродрому «Північний» в умовах густого туману 10 квітня. Всі 96 чоловік, що знаходилися на борту - Качинський, його дружина і десятки високопоставлених польських чиновників і громадських діячів - загинули.
Поляки хочуть отримати інформацію, що стосується аеропорту «Північний», де повинен був приземлитися лайнер Качиньського: хочуть дізнатися його статус (є він військовим чи цивільним) і отримати інформацію про обладнання, яке на ньому було 10 квітня 2010 року, в день трагедії. Слідчі в Польщі також бажають ознайомитися з текстом переговорів, які велися між екіпажем літака і диспетчерами аеродрому, і з фотоматеріалами, що стосуються останків загиблих у катастрофі.
Проте найбільше уваги польських ЗМІ привертає той факт, що російські слідчі визнали недійсними показання двох диспетчерів, які працювали на аеродромі «Північний» у день трагедії, які ті дали в квітні. Нові свідчення цих людей були передані польській стороні в серпні і, як стверджують слідчі, що їх вивчили, вони значно відрізняються від початкових.
За матеріалами «ЛIГАБiзнесIнформ», «ВВС»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом