У Києві з 1 по 13 грудня від переохолодження та обмороження на вулиці постраждало 34 людини. За цей період зареєстровано три смертельні випадки, повідомила прес-служба Київської міськадміністрації у вівторок.
За останні чотири доби (з 10 по 13 грудня) в лікувальні установи столиці були доставлені з діагнозом "обмороження" і «переохолодження» 14 чоловік.
Головне управління охорони здоров'я Київської міськадміністрації нагадує, що обмороженню сприяють підвищена вологість повітря, вітер, мокрий одяг і взуття, тривале перебування в нерухомому стані, тісні одяг і взуття.
Як наголошується в повідомленні, при перших ознаках обмороження - тремтіння, млявість, сонливість, блідий колір шкіри, поколювання й оніміння в місці пошкодження - потерпілого треба зігріти і негайно звернутися в лікувальний заклад.
«Відморожені ділянки тіла не можна зігрівати гарячою водою, за допомогою обігрівальних приладів або змащувати жиром і мазями», - зазначили медики.
У пам'ятці для населення, поширеної прес-службою КМДА, наголошується, що обмороження наступає при тривалій дії холоду на яку-небудь ділянку тіла людини. Воно може виникнути не тільки в морозну погоду, але і при температурі до +6-8 градусів за Цельсієм, особливо при підвищеній вологості і сильному вітрі.
Понад 90% всіх відморожень припадає на пальці ніг і рук, ніс, вуха та щоки.
Медики зазначають, що спочатку потерпілого морозить, потім з'являється млявість, втома, сонливість, дрімота, яка переходить у глибокий сон, під час якого слабшає дихання і серцева діяльність, що може призвести до смерті, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Після відчуття холоду з'являється поколювання, оніміння на місці пошкодження. Відморожена частина тіла стає блідою, холодною та нечутливою.
Щоб надати потерпілому першу допомогу, його потрібно доставити в тепле сухе приміщення, зняти взуття та одяг, тепло укутати, напоїти гарячим чаєм або кавою, молоком та почати відігрівати відморожені частини тіла за допомогою розтирання чистими руками, змоченими спиртом.
«Розтирати потерпілого іноді доводиться довго, до появи чутливості, почервоніння і відчуття жару у пошкодженій частині тіла, поки шкіра не стане м'якою і теплою», - наголошується в пам'ятці.
Шкіру, на якій з'явилися пухирі й набряки, не слід розтирати. Також не рекомендується розтирання снігом.
Після надання першої медичної допомоги необхідно негайно звернутися до лікаря.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом