![](http://for-ua.com/files/11_2010/nob.jpg)
![](http://for-ua.com/files/11_2010/nob3.jpg)
Дружина лауреата не змогла прибути в Осло, оскільки перебуває в Китаї під домашнім арештом. Багато друзів Лю Сяобо не зуміли покинути КНР через труднощі, що виникли на кордоні.
![](http://for-ua.com/files/11_2010/nob2.jpg)
Рішення Нобелівського комітету викликало жорстку реакцію китайської влади. Міністерство закордонних справ КНР назвало церемонію політичним театром, а організаторів - клоунами з менталітетом часів Холодної війни.
![](http://for-ua.com/files/11_2010/nob1.jpg)
Євросоюз і США, у свою чергу, закликали Китай негайно звільнити Лю Сяобо.
Лю Сяобо був учасником студентської демонстрації на площі Тяньаньмень у Пекіні в 1989 році і з тих пір виступає за політичні реформи в Китаї. У грудні 2009 року він був засуджений до 11-річного тюремного ув'язнення за участь у створенні Хартії-08 - маніфесту про необхідність політичних реформ у КНР.
З різних причин на церемонії не були присутні глави дипмісій 19 держав, які отримали запрошення. Посол України в Норвегії не зміг взяти участь у церемонії вручення Нобелівської премії через планову нараду в Києві.
9 грудня прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров повідомив, що перший секретар посольства України в Норвегії Ірина Білорус буде на церемонії вручення Нобелівської премії.
За матеріалами «Лента.ру», РІА «Новости»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом