У Міністерстві охорони здоров'я України епідемію грипу очікують наступного року. Про це заявив сьогодні на прес-конференції в.о. директора Департаменту організації санітарно-епідеміологічного нагляду МОЗ Антон Парусов.

«Наш прогноз - ми очікуємо поступового підйому сезонної захворюваності, погодні умови сприятимуть цьому. Ми очікуємо початок епідемії наступного року», - зазначив Парусов, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

Він підкреслив, що на сьогоднішній день епідемії в Україні немає. «Суттєвого зростання звернень за медичною допомогою не зареєстровано. Ми маємо незначне перевищення епідпорогу на окремих адміністративних територіях Криму, Чернівецької, Донецької, Луганської, Львівської, Полтавської областей. Але в цілому по Україні епідемія не розпочалася», - сказав він.

За словами Парусова, захворюваність має локальний характер, в основному хворіють діти. «В окремих школах і дошкільних установах, де хворіють понад 20% дітей, тимчасово переривається навчання. Цей захід дуже ефективний і дозволяє перервати поширення інфекції», - пояснив він.

Парусов зазначив, що станом на сьогодні в Україні введені обмежувальні заходи в 400 школах та дошкільних установах, а в місті Чернівці з 3 грудня навчальний процес тимчасово припинений у всіх навчальних закладах міста.

Також Парусов констатував, що на окремих адміністративних територіях спостерігається перевищення епідемічного порогу більш ніж на 50%. «Там запроваджений протигрипозний режим, але це невеликі населені пункти», - зазначив він. Що стосується вірусологічної картини, Парусов повідомив, що найчастіше реєструється грип групи «В», він сьогодні домінує в Україні, а також АН1N1 (пандемічний), АН3N2.

Як повідомляв ForUm, 3 грудня головний державний санітарний лікар України Сергій Риженко повідомив, що епідеміологічний поріг захворюваності на грип та ГРВІ незначно перевищений у готельних адміністративних територіях дев'яти областей України, на карантин закриті 163 школи і сім дитячих садків.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

532