Україна не має наміру приймати нові зобов'язання щодо скорочення емісії парникових газів, але обіцяє зменшити викиди до 2020 року лише на 20% від рівня 1990 року.

Таку позицію 21 жовтня оприлюднило Національне агентство екологічних інвестицій (НАЕІ). Вона і буде представлена в ході посткіотських переговорів у Канкуні (Мексика) з 29 грудня 2010 року по 10 січня 2011 року.

Згідно документу, Україна має намір до 2020 року скоротити емісію парникових газів на 20% щодо базового 1990 року, а до 2050 року - на 50%. Ці ж зобов'язання українська сторона анонсувала ще в грудні 2009 року в Копенгагені.

У Канкуні делегація має намір відстоювати статус України як «індустріально розвиненої країни з перехідною економікою», що дозволить державі отримувати підтримку кліматичних фондів, створених розвиненими країнами.

Нагадаємо, в Копенгагені розвинені країни обіцяли щорічно впродовж трьох років направляти більше 30 млрд. доларів на фінансування кліматичних проектів країн, що розвиваються.

«Ми не готові стати учасниками фонду, оскільки Україна потребує серйозних інвестицій в енергозбереження. Тому основне навантаження щодо наповнення фінансових структур повинні взяти на себе багаті країни», - зазначив замглави НАЕІ Вадим Сидяченко, пише «Комерсант-Україна».

У НАЕІ додають, що якщо країнам-учасницям Кіотського протоколу не вдасться підписати нову кліматичну угоду, Україна виступить за продовження норм діючого протоколу на п'ять років.

За словами Сидяченка, остаточна позиція країни буде затверджена в період з 8 по 12 листопада міжвідомчою комісією із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН.

У свою чергу експерти вважають, що Україна могла б вжити жорсткіші обмеження, але визнають, що до них поки не готова економіка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

489