У Львові завершив свою роботу VIII Міжнародний симпозіум гутного скла. За умовами цього виняткового заходу, кожен з художників, що бере участь у художньому проекті, одну з виконаних робіт подарував Львову - для поповнення фондів єдиного в Європі Музею скла, колекція якого налічує вже понад 300 унікальних експонатів. Сьогодні результати симпозіуму експонуються в Національному музеї у Льві ім. Андрія Шептицького (просп. Свободи, 20).
Симпозіум відбувся під патронатом Національної академії мистецтв України, його організували Львівська національна академія мистецтв і компанія «Галицьке скло».
За словами голови оргкомітету професора Андрія Бокотея, впродовж тижня на гутних печах «Галицького скла» працювали відомі художники-склодуви з Австралії, Австрії, Великобританії, Естонії, Китаю, Литви, Латвії, Люксембурга, Польщі, Росії, США, Туреччини, Угорщини, Франції і Чехії. Всі без виключення гості були уражені високим рівнем виробництва гутного скла - адже компанія «Галицьке скло» спільно з Львівською академією мистецтв відроджує старовинні традиції виробництва гутного скла, а також застосовує новітні технології виробництва. Причому досліджуються і повторюються навіть старовинні гутні вироби, підняті із затонулих кораблів або знайдені при археологічних розкопках.
Англієць Метью Дюран так пояснив свою присутність на симпозіумі: «Я у вас вже четвертий раз, - розповів гість із Лондона. - Мені тут подобаються і люди, і атмосфера взагалі. Крім того, привертає українська культура, яка дуже відрізняється від британської. Я вдома працюю в різній техніці, але гутне скло - це чарівний матеріал, який має власне життя. І я прагну вловити у ньому світло».
Загальна композиція Дарії Шигаї (Білорусь) і Роксолани Худоби (Україна). Шепіт тисячі листків.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом