Україна ризикує стати епіцентром міжнародного екологічного лиха: півсотні мільйонів кубометрів відходів калійного виробництва у Калуші (Прикарпаття) можуть прорвати дамбу і вилитися у Дністер, отруївши воду не тільки в Україні, а й у сусідній Молдові.

У Калуші розміщені резервуари не менш токсичної отрути, ніж в Угорщині. Цю територію навколо калійного заводу нещодавно оголосили зоною екологічного лиха. Експерти кажуть, що тут наслідки можуть бути страшніші, ніж в Угорщині. Тому що розсолів у Калуші набагато більше, ніж там.

Небезпечний об'єкт у Калуші - це сховище № 2. Дамба тут має тріщини, якби прорвало – то саме тут. На волосину від біди це місце було під час повені-2008. Все могло б статися абсолютно так само, як зараз в Угорщині. У цих водах майже вся таблиця Менделєєва з важкими металами включно.

Ще один небезпечний об'єкт - Домбровський кар'єр, куди може прорватися місцева річка Сівка. Кількох днів вистачить, щоб вона затопила кар'єр, а тут також є розсоли. Виплеснувшись на поверхню, води можуть отруїти водоносний горизонт. І саме тут тривають ліквідаційні роботи. Вони почалися, коли території був наданий статус території екологічного лиха, передає «ТСН».

Вирішення проблем сховищ та кар'єра коштує 89 млн гривень. Зараз виділено 18. Але підрядники впевнені - буде все. Всі роботи тут повинні бути завершені до кінця цього року. Але на цьому проблеми міста не вичерпуються. Під Калушем величезні прірви, які залишилися з радянських часів - порожнечі шахт, де видобували калійну руду. Щоб разом із будинками не провалитися під землю, звідси треба відселяти сотні людей. Грошей на це поки немає. А потрібно понад 200 млн.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

641