Нарешті Дарницький міст починає здаватися. З учорашнього дня по ньому стали регулярно їздити потяги. Старий залізничний міст, що розташований усього за 40 метрів, закриють. Необхідності у ньому тепер немає, та й будувати далі заважає. А ось відчути, навіщо ж все-таки почали будувати другу переправу через Дніпро, ми зможемо лише наприкінці 2011 року. Тоді нам обіцяють автомобільний проїзд, кільце міської електрички та експрес до аеропорту «Бориспіль».
Прем'єр спізнився на відкриття на півгодини. Для залізниці це ціла вічність. Складно уявити, скільком составам довелося відстоюватися на запасних коліях і чекати черги. Навіть міську електричку, ймовірно, скасували, щоб по Петровському мосту пропустити ті состави, які зазвичай прямують через Дарницький. Правда, в оголошеннях на станціях на Райдужному масиві та на Петрівці писали «Ремонт шляхів».
Зустрічали Азарова заступник мера Олександр Попов та Анатолій Голубченко, гендиректор залізниці Михайло Костюк, начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопишин. Освятити колії прибув настоятель Лаври владика Павло, він же депутат Київради від ПР. На опорах з'їздів на набережну на правому березі повісили банери з фразою Президента: «Розвиток транспортної інфраструктури - каталізатор економічного зростання».
«Пам'ятаю, як ми з покійним нині Георгієм Кірпою у 2002 році у кабінеті тодішнього прем'єр-міністра Януковича вперше розклали проект Дарницького мосту, - згадував на відкритті Микола Азаров. - Ми тоді порахували, що у 2007 році міст можна закінчити, але, як бачите, будується до цих пір. Постараємося у 2011 році здати його повністю».
Потім делегація перерізала блакитну стрічку, і по мосту проїхала електричка з мостобудівниками та залізничниками. Вони всім помахали у вікно. За нею - вантажний потяг з щебенем, наступним промчав потяг «Київ-Москва».
Старий міст, до речі, у цей день закрили. Робочі прибрали кабелі, лінії електропередачі. Але ремонтувати його не будуть, хоча з часу побудови у 1949 році його жодного разу не закривали на реконструкцію. Мабуть, немає грошей, навіть високі гості не змогли виразно пояснити, потребує він ремонту чи ні.
Пояснили лише, що на ньому встановлять тимчасові опори для поперечно ї накатки прогонових будов на новий міст, а коли закінчать, відкриють обидва мости.
У своїй промові Азаров торкнувся питання перенесення десяти гаражів і заправки, які заважали будівництву. «Як можна було з минулим керівництвом міста вирішувати питання? Зараз всі проблеми вирішені, - підкреслив прем'єр очевидне - зміну влади в місті. - І з заправкою, і з гаражами ».
Залізничники бадьоро доповідали , що проблем чи питань у них немає. За словами Олексія Кривопишина, із 650 млн грн на цей рік виділено 500 млн грн, а освоєно вже 370 млн грн. Міністр транспорту Костянтин Єфименко розповів: ще таку ж суму візьмуть у кредит в «Укрексімбанку» в жовтні, вже є така домовленість. Віддавати ці гроші країна буде у наступному бюджетному році.
«Міст Кірпи» відкривають далеко не вперш е. Кожен новий міністр транспорту мінімум один раз, та щось урочисто відкривав. У вересні 2007 року святкували «з'єднання берегів Дніпра» або установку останньої балки, яку на наступний ранок зняли, щоб продовжити роботи. Наприкінці 2008 року відкрили робочий залізничний проїзд по одній колії, 7 травня цього року – робочий рух в обидва боки. Всього, за підрахунками «Газети по-киевски», стрічку на мосту перерізали всьоме.
Прямо на відкритті Попов і Кривоп ишин домовилися про відкриття станції «Лівий берег» поруч з набережною. Призначили дійство на 25 жовтня.
Якщо від запуску залізничної частини особливого ефекту кияни не побачать, то автомобільну з нетерпінням чекають, якщо вірити запроектованої пропускної здатності, 60 тис. автомобілістів. На лівому березі готовий в'їзд, з'їзд, саме полотно і дев'ять із десяти опор з'їзду на правому березі. Закінчити обіцяють до грудня цього року. У першому кварталі 2011-го побудують в'їзд з правого берега і урочисто закінчать довгобуд, пустивши автомобілі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом