8-го вересня Президент підписав зміни до Закону «Про столицю», які розділили повноваження мера і голови міськадміністрації, а також дали Київраді право на ліквідацію райрад. Чим депутати негайно скористалися і вже 9 вересня 95 голосами «за» ухвалили: 31 жовтня зупинити повноваження районних депутатів, ради розпустити, а їхні активи передати Київраді. Втім, не всі впевнені, що все зроблено згідно з законом.

- У законі ніде не сказано, що Київрада має право скасовувати або розпускати районні ради. Там мовиться тільки про те, що міським депутатам дали право створювати ці ради. Це серйозна лазівка у законі, - вважає Олександр Сергієнко, директор Інституту міста. Та як би там не було, рішення ухвалене і, напевно, буде виконане.

…У коридорах Шевченківської районної ради, яка розташована в одній будівлі з райадміністрацією, тиша - депутатів немає, тут вони збираються тільки на сесію. У затишному залі для засідань трохи більше 60 порожніх крісел, трибуна для доповідача, стіл президії і чотири екрани для наочної інформації. У ліпшому разі цей сесійний зал вже у листопаді стане актовим залом райадміністрації, у гіршому - буде зданий в оренду або просто закритий.

- Ми вчора всі були приголомшені рішенням розігнати райради. Перша реакція - звичайно, злякалися за себе. Я працюю в апараті вже 4 роки, а зараз ось потрібно шукати нову роботу, - нарікає Євгенія. - Може, окремі управління і переведуть в райадміністрацію, ну, а решту скоротять, адже в адміністраціях також настають чистки і звільнення. Але час ще є, так що збирати речі ми не поспішаємо.

Через жалюзі на скляних дверях видно кількох дівчат, які старанно перебирають папери. Напевно, їхні думки зараз далекі від роботи.. Дві співробітниці шепочуться біля ксерокса. Заговорюємо з ними.

- І хто тепер народ представлятиме? Уявляєте, у мене за тиждень проходить більше 200 скарг і прохань від населення, які потрібно обробити і дати на рішення депутатам. Хто тепер буде цим займатися? Київраді і своїх проблем вистачає.

Дійсно, питання резонне: хто візьме на себе ті проблеми, які вирішувалися у районах? Перелік їх досить великий.

- Депутати приймали рішення про життєдіяльність району, ремонтаж житлофонду, дворів, дитячих майданчиків. У нашому віданні були найпроблемніші напрями: ЖКГ і освіта. Крім того, у власності району багато невеликих приміщень і кімнат, які здаються в оренду. Все це вирішувалося на сесії, тепер цим займатимуться у Київраді. Не виключено, що на порядку денному у них тепер буде по тисячі питань, і до багатьох так і не доберуться, - розповіли у прес-службі Шевченківської райради.

Що стосується прийому населення, теж поки нічого не ясно. Можливо, люди йтимуть зі своїми проблемами до міських депутатів, а може, на місцях створять громадські приймальні. Але тоді нинішнє скорочення штатів виявиться просто безглуздим, пише «КП в Україні».

- Ці зміни породили більше питань, ніж дали відповідей на проблемні моменти. Незабаром повинен з'явитися закон, який роз'яснює подальші дії. Інакше нічого не ясно, адже у рішенні Київради записано «скасування райрад і райадміністрацій», а хто тоді керуватиме? - дивується голова Шевченківської райради Віктор Пилипишин. - У цілому депутати себе, звичайно ж, дискредитували, але це через те, що їх обирали за пропорційною системою за закритими списками. Реально вони свої функції не виконують. Але питання і в тому, як 120 міських депутатів зможуть почути 3 мільйони киян. Це на кожного депутата вийде по 30 тисяч городян! І останнє - якщо 700 депутатів для Києва багато, то чому 12 700 депутатів для Київської області – у самий раз?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

431