Референдум щодо визначення форми виборів президента Молдови, який проводився в країні у неділю, визнаний таким, що не відбувся, повідомив голова ЦВК Молдови Євген Штірбу.

У неділю громадяни Молдови на референдумі повинні були визначити форму виборів президента країни - чи залишиться вона, як зараз, парламентською чи буде змінена на всенародну. Лідери правлячої коаліції, незважаючи на непримиренні розбіжності, що є між ними, закликали громадян республіки прийти на референдум.

Екс-президент Молдови, голова опозиційної партії комуністів Володимир Воронін закликав електорат підтримати оголошений комуністами бойкот референдуму. На його думку, чинна влада боїться дострокових парламентських виборів і тому робить розрахунок на проведення референдуму.

Згідно даним ЦВК, у референдумі взяли участь 30,98% виборців при порозі явки в 33,33% виборців.

Таким чином, у Молдові продовжує діяти 78-а стаття конституції, яка передбачає вибори президента парламентом.

"Це був не референдум, затіяний лідерами правлячої ліберально-демократичної коаліції, а це був справжній референдум про вотум недовіри нинішньому режиму", - заявив лідер партії комуністів Воронін, коментуючи підсумки плебісциту.

За ходом референдуму в Молдові спостерігали представники міжнародного співтовариства, зокрема від СНД, Парламентської Асамблеї Ради Європи і інших організацій, окрім ОБСЄ, яка, за заявою глави місії в Молдові Філіппа Ремлера, здійснює спостереження за референдумами тільки у виняткових випадках.

Після чергових парламентських виборів у Молдові, які відбулися 5 квітня 2009 року і перемогу на яких отримала партія комуністів на чолі з президентом Володимиром Вороніним, у Кишиневі почалися масові безлади. Власті пішли на поступки опозиції і провели перерахунок результатів голосування, проте він істотно не змінив розстановку сил у парламенті.

Втім, новий склад законодавчого органу пропрацював недовго. Опозиційні фракції двічі зірвали голосування по виборах президента республіки, і парламент був розпущений відповідно до законодавства. Нинішній склад парламенту Молдови сформований за підсумками дострокових виборів, що пройшли 29 липня 2009 року.

Дві спроби нового парламенту вибрати президента (10 листопада і 7 грудня 2009 року) завершилися безрезультатно. Згідно Конституції, обов'язки президента тимчасово виконує спікер парламенту.

Зао матеріалами РІА «Новини», «Лента.ру»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

737