Подальша ескалація конфлікту між керівництвом області та власниками більшості АЗС може мати катастрофічні наслідки і несе загрозу для життя людей. Про це заявив експерт «Фонду громадської безпеки» Юрій Гаврилечко.
«Спека, яка не спадає в області, і велика концентрація машин у величезних чергах біля нечисленних працюючих заправок може призвести до катастрофічних наслідків, у першу чергу – до можливих спалахів пари бензину. Хто у такому разі відповідатиме за згорілі поля, ліси і спалені будинки? А не дай Боже, будуть людські жертви? Приклад пожеж у Росії показує, що катастрофа може початися будь-якої хвилини», - попереджає експерт.
Юрій Гаврилечко впевнений, що до вирішення питання повинна негайно підключитися обласна державна адміністрація, оскільки проблема з господарського спору вже переросла у соціальну.
«Той факт, що в самий розпал аномальної літньої спеки у Сумській області вже більше місяця складно знайти працюючу бензозаправку, насамперед говорить про недбале ставлення до своїх обов'язків виконавчої влади регіону. Жодним конфліктом бізнес-інтересів не можна виправдати ту небезпеку, якій піддаються як жителі області, користуючись послугами спритних спекулянтів, які торгують паливом «з коліс» бензовозів», - підкреслив він.
«В області, як і в усій країні, і так безліч проблем. Завдання держави – знаходити рішення, а не збільшувати їхнє число. Абсолютно незрозуміло, навіщо чинний губернатор Юрій Чмирь зайнявся спільно з райдержадміністраціями і міськвиконкомами «опрацьовуванням» питання про виділення земельних ділянок під будівництво додаткових АЗС саме зараз, коли основні заправки області не працюють з вини податкової? Що заважає йому вирішити кризову ситуацію, забезпечити безперебійне постачання бензину, а потім будувати плани на майбутнє? Раціональної відповіді нема», - заявив Юрій Гаврилечко.
Нагадаємо, з середини липня у Сумській області – регіональна паливна криза. Не працює більшість АЗС, внаслідок чого повністю паралізована робота щодо забезпечення паливом п'яти районів – Роменського, Буринського, Великописаревського, Липоводолинського і Краснопольського. Щоб купити бензин, водії проїжджають десятки кілометрів і годинами простоюють у величезних чергах.
За матеріалами «Подробности»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом