Підвищення довгострокового рейтингу України по зобов'язаннях в іноземній валюті, пов'язане зі схваленням МВФ нової кредитної програми – відносно позитивне явище, що припускає стратегічну можливість активізації інвестиційної діяльності з боку ЄС. Таку думку ForUm’y висловив незалежний експерт з економіки Євгеній Ніколаєв.

«Наскільки я розумію, зараз цей рейтинг наблизився до того ж показнику, який був у 2007-2008 рр., тобто, до кризи. Іншими словами, це непряма ознака певної стабілізації в економіці, але на думку міжнародних організацій, а не внутрішніх гравців», - зокрема, сказав він.

За його словами, підвищення рейтингу Української держави може служити також непрямою ознакою стабілізації національної валюти. «Також це може бути непрямою ознакою того, що найближчим часом питання, що непокоїть переважну більшість українців, а саме курс гривні, буде на достатньо стабільному рівні», - зазначив Ніколаєв і додав: «У цілому, це підвищення відносно позитивне – особливо нічого не дає, але при цьому нічого і не втрачається. На довгострокову перспективу – через рік, два або три – це можливість активізації інвестиційної діяльності з боку Європейського Союзу».

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий рейтинг України по зобов'язаннях в іноземній валюті на один ступінь - до «В плюс» з «В» у зв'язку зі схваленням Міжнародним валютним фондом (МВФ) нової кредитної програми для Києва.

Довгостроковий рейтинг у національній валюті підвищений до «ВВ мінус» з «В плюс», мовиться в повідомленні агентства. Прогноз рейтингів – стабільний.

На думку експертів агентства, рішення МВФ про виділення нового кредиту підвищує шанси на проведення політики, орієнтованої на стабільний розвиток економіки, знижує уразливість України до зовнішніх дій.

Нагадаємо, 29 липня Рада керівників Міжнародного валютного фонду схвалила надання Україні 30-місячної стабілізаційної кредитної лінії у розмірі 10 млрд. SDR (спеціальні права запозичення, відповідає приблизно $15,15 млрд).

Відповідно до рішення ради, відразу Україна зможе отримати близько 1,25 млрд. цієї суми – $1,89 млрд. Одночасно МВФ відмінив колишню дворічну програму stand by загальним об'ємом близько $16,5 млрд., відкриту в листопаді 2008 року.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

420