Кабінет Міністрів вніс до Верховної Ради проект змін до Закону «Про друковані засоби масової інформації», підготовлений Міністерством юстиції за участю Держкомітету з питань телерадіомовлення.

У Мінюсті зазначають, що робота над законопроектом, метою якого є «спрощення і вдосконалення процедури реєстрації друкованих ЗМІ», почалася ще у 2008 році.

«З дати ухвалення чинного закону пройшло більше 17 років. Прийнято нове законодавство, ... яке має враховуватися при державній реєстрації друкованих ЗМІ», – наголошується у супровідному листі до проекту за підписом міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Основні зміни пропонується внести до ст. 12 і 16, які регулюють процедуру реєстрації періодичних ЗМІ. Зокрема, деталізований перелік документів, які необхідно подавати разом із заявкою про реєстрацію, а також встановлений порядок реєстрації безплатних ЗМІ, які «розповсюджуються з добродійною метою». Ст. 12 пропонується доповнити пунктом, згідно з яким «друковані засоби масової інформації рекламного, еротичного, сексуального, розважального характеру не можуть бути зареєстровані як ті, що засновувалися з добродійною метою для безкоштовного розповсюдження», пише «Комерсант-Україна».

Зі списку суб'єктів, які мають право створювати ЗМІ, вилучені «трудові колективи підприємств, установ і організацій». Втім, в Інституті масової інформації (НІМІ) впевнені, що це не створить перешкод для бажаючих зареєструвати ЗМІ. «Норма про трудові колективи є атавізмом, який залишився з початку 1990-х, коли приймався закон про пресу», – пояснили у юридичній службі НІМІ.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

602