Рекордної жари не виносять не лише люди. У столиці плавляться дороги і дроти тролейбусів, псуються двигуни і «божеволіють» банкомати.
У спеку городяни також ризикують залишитися без грошей у кишені. «Банкомати розраховані на роботу до +40. Вуличні «гаманці» при перегріві починають «химерувати»: довше звичайного обробляють запити або просто випльовують картки. Такі випадки вже були на Позняках і Відрадному. Якщо жара протримається ще три-чотири дні, то проблема буде скрізь», — говорить майстер з сервісного обслуговування банкоматів Андрій Яценко.
Продавці вологих серветок у метро заробляють по 45 гривень за добу. «Беру 30 пачок по 1,5 грн., а продаю за 3. Йдуть нарозхват!» — говорить Анатолій, який торгує на Святошинсько-Броварській лінії. Підробляти на жарі почали навіть таксисти: деякі служби і приватники «накидають» по 10 гривень з клієнта за працюючий кондиціонер: «Через нього ж витрата бензину більша!», пише «Сьогодні».
Теплових ударів медики не фіксували. «Мабуть, городяни нарешті почали дотримуватися заходів безпеки», — говорить замначальника главку охорони здоров'я Владимир Загородній. Як сказали в довідковій «швидкій», за останні два—три дні лише на 10% збільшилася кількість викликів, — в основному, до гіпертоніків і сердечників. Крім загальновідомих правил (носити головні убори, не знаходитися на сонці, коли воно в зеніті) кияни розробляють ноу-хау. «Прочитав, що в Москві люди кладуть у холодильник одяг, а потім його вдягають. Спробував — супер!» — пише один з блогерів. За прогнозами, з початку тижня підуть дощі, але жара спаде мало — до 33.
Від рекордної жари знемагає і Європа. Апенніни пережили найжаркіший уїкенд літа, коли в Римі було +37 °С—43 °С (це так само, як зараз у Кувейті або Нігерії). Тут рятівним вже ніяк не могло стати метро, де температура досягла +50 °С. Через жару померло близько десятка італійців.
У Чехії до вчорашнього дня два тижні трималося +40 °С, чого не було за всю майже 300-річну історію метеоспостережень. Вчора тут різко похолодало до +17 °С і пройшов ураган, у результаті якого загинув велосипедист, — його роздавив поламаний вітром стовбур вікового дерева.
У Москві, де два тижні стовпчики термометрів не опускалися нижче +30 °С, жару прогнозують ще на тиждень. Щоб полегшити життя народу, власті російської столиці вирішили не вимикати фонтани вночі і збільшили число поливних машин, які тепер освіжають вулиці міста чотири рази на день.
У Вільнюсі, де також +30 °С, мерія організувала роздачу пляшок з питною водою в найспекотніший час доби — з 14.00 до 16.00. Воду можна попросити у водіїв автобусів і тролейбусів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом