Рекордної жари не виносять не лише люди. У столиці плавляться дороги і дроти тролейбусів, псуються двигуни і «божеволіють» банкомати.

Як розповіли в «Київавтодорі», від жари вони зазнають колосальних збитків. «Бітум, який входить до складу асфальтобетону, розм'якшується. Вже з'явилися глибокі борозни, продавлені колесами, на проспекті Бажана, Окружній, вулиці Петра Заболотного, проспекті Палладіна. Ремонт потягне мінімум на 6 млн. грн.» — говорить гендиректор КП Георгій Глінський. Шляховики намагаються охолодити дороги, обливаючи їх водою з поливальних машин, але це мало допомагає. Громадський транспорт працює з останніх сил. «Якщо ще пару днів протримається така температура, то просядуть електролінії тролейбусів, деформуються трамвайні рейки, «закиплять» двигуни автобусів», — говорить головний інженер «Київпастрансу» Юрій Бомбардеров.
 

У спеку городяни також ризикують залишитися без грошей у кишені. «Банкомати розраховані на роботу до +40. Вуличні «гаманці» при перегріві починають «химерувати»: довше звичайного обробляють запити або просто випльовують картки. Такі випадки вже були на Позняках і Відрадному. Якщо жара протримається ще три-чотири дні, то проблема буде скрізь», — говорить майстер з сервісного обслуговування банкоматів Андрій Яценко.

Городяни активно скуповують кліматичну техніку. «Вже продали всі дешеві вентилятори від 50 гривень і половину запасу кондиціонерів. За останній тиждень заробили близько 17 тисяч грн.», — сказав оператор інтернет-магазину Віталій.
 

Продавці вологих серветок у метро заробляють по 45 гривень за добу. «Беру 30 пачок по 1,5 грн., а продаю за 3. Йдуть нарозхват!» — говорить Анатолій, який торгує на Святошинсько-Броварській лінії. Підробляти на жарі почали навіть таксисти: деякі служби і приватники «накидають» по 10 гривень з клієнта за працюючий кондиціонер: «Через нього ж витрата бензину більша!», пише «Сьогодні».

Теплових ударів медики не фіксували. «Мабуть, городяни нарешті почали дотримуватися заходів безпеки», — говорить замначальника главку охорони здоров'я Владимир Загородній. Як сказали в довідковій «швидкій», за останні два—три дні лише на 10% збільшилася кількість викликів, — в основному, до гіпертоніків і сердечників. Крім загальновідомих правил (носити головні убори, не знаходитися на сонці, коли воно в зеніті) кияни розробляють ноу-хау. «Прочитав, що в Москві люди кладуть у холодильник одяг, а потім його вдягають. Спробував — супер!» — пише один з блогерів. За прогнозами, з початку тижня підуть дощі, але жара спаде мало — до 33.

Від рекордної жари знемагає і Європа. Апенніни пережили найжаркіший уїкенд літа, коли в Римі було +37 °С—43 °С (це так само, як зараз у Кувейті або Нігерії). Тут рятівним вже ніяк не могло стати метро, де температура досягла +50 °С. Через жару померло близько десятка італійців.

У Чехії до вчорашнього дня два тижні трималося +40 °С, чого не було за всю майже 300-річну історію метеоспостережень. Вчора тут різко похолодало до +17 °С і пройшов ураган, у результаті якого загинув велосипедист, — його роздавив поламаний вітром стовбур вікового дерева.

У Москві, де два тижні стовпчики термометрів не опускалися нижче +30 °С, жару прогнозують ще на тиждень. Щоб полегшити життя народу, власті російської столиці вирішили не вимикати фонтани вночі і збільшили число поливних машин, які тепер освіжають вулиці міста чотири рази на день.

У Вільнюсі, де також +30 °С, мерія організувала роздачу пляшок з питною водою в найспекотніший час доби — з 14.00 до 16.00. Воду можна попросити у водіїв автобусів і тролейбусів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

788