Сьогодні переговори України із зоною вільної торгівлі дуже складні. Про це на брифінгу повідомив глава Ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко.

«З нашої сторони ми підсилили певні вимоги і хотіли б, щоб Європейський союз їх брав до уваги. На першому етапі їхня позиція була, з погляду підприємців, дискримінованою. Якщо нам давали, скажімо, таку величезну пільгу, що без мита ми експортуватимемо в ЄС 27 тис. тонн ячменю, - це об'єм, який велике українське підприємство одне вирощує. Для нас така зона вільної торгівлі не потрібна», - підкреслив він.

Козаченко зазначив, що для розвитку харчової галузі необхідні фінансові вкладення. «На першому етапі для розвитку харчової промисловості потрібно вкласти хоч би 5 мільярдів доларів, щоб вона могла ту частину продовольства, яку Україна не зможе спожити, продати в Європейський союз такої якості, яка їм потрібна», - підкреслив він.

Кажучи про аграріїв, Козаченко сказав, що вони не чекають від держави дотацій, для них сьогодні головне - створити нормальні умови роботи. «Ми вже не чекаємо від держави цих дотацій, тих копійок, які дуже гіркі, як правило, і важко їх отримати в повному об'ємі, потрібно завжди з кимось ділитися. Ми б хотіли, щоб нам просто створили нормальні умови для роботи, щоб менше заважали працювати, щоб ми бачили років на 3, на 5 хоч би, перспективу», - зазначив голова ради підприємців.

За словами Козаченка, тільки за вчорашній день ціна на пшеницю виросла на 10 доларів на світовому ринку. «Це приблизно на 70 грн. тільки за один день. Це результат заяв, зроблених у Росії і Україні. І, на наш погляд, таке пожвавлення буде і далі. Але (дивіться – ред.), щоб ці зміни цін не з'їли наші знову ж таки неповернення ПДВ, подорожчання вартості транспортування... Щоб держава не відібрала ці кошти, які дає світовий ринок», - зазначив Козаченко.

За матеріалами «ІМК»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

550