Жителю Києва необхідно збирати гроші на придбання квартири у своєму місті понад 20 років, москвичеві - 17, а берлінцю - три роки. Про це йдеться в дослідженні міжнародного агентства нерухомості Gordon Rock.
У ньому пояснюється, що, відповідно до даних про середній річний дохід жителів найбільших міст світу, берлінцю для придбання типової квартири потрібно всього 3 роки.
«Це зумовлено тим, що берлінці можуть купити нерухомість за ціною до 1 тисячі доларів за квадратний метр - значно нижчою, ніж в інших європейських столицях», - пояснюється у звіті.
Також недовго відкладають гроші на квартиру жителі США і Канади - 4 роки в Майамі, 5,2 року в Монреалі, 5,7 року в Нью-Йорку, 5,9 року в Лос-Анджелесі.
«Досить короткі терміни на придбання житла потрібні жителям Риги (6,8 року), Хельсінкі (7,1 року), Таллінна (7,9 року), Брюсселя (8 років), Копенгагена (8,3 року), Лісабона (8, 4 року), Відня (9,3 року) і Осло (10 років) », - наголошується в дослідженні.
«І все-таки більшість найбільших міст Європи має значення показника в діапазоні від 10 до 14 років», - підкреслюється в доповіді.
Згідно з даними, жителям Парижа, Києва і Рима доведеться копити на квартиру навіть довше, ніж москвичам, - 19 років, 20,1 року і 20,9 року відповідно, зазначають аналітики. Трохи відстали від Москви за цим показником Санкт-Петербург і Лондон - 15,9 року і 16,4 року.
«Показники російських міст-мільйонників виглядають відносно непогано і знаходяться трохи вище середньоєвропейського рівня - Єкатеринбург - 10,4 року, Омськ - 10,8 року, Челябінськ - 11,6 року, Ростов-на-Дону - 12 років, Перм - 13, 1 року, Новосибірськ - 13,4 року, Нижній Новгород - 14,3 року, Самара - 14,6 року », - додається в матеріалах.
На закінчення в дослідженні втішають всіх, кому придбання власного житла не здається швидкою витівкою. За даними експертів, жителям Сінгапуру потрібно відкладати на квартиру «антирекордні» 36 років.
Нагадаємо, в червні на первинному ринку нерухомості Києва середня ціна житлової нерухомості підвищилася на 0,4%, або на 58,4 гривні до 15 376,5 гривні за кв. м порівняно з травнем. За словами експертів, у Києві на первинному ринку житла виставлено на продаж за завищеною ціною 60% квартир.
Найдорожча квартира в Києві, виставлена на продаж, коштує 9 млн. 342 тисяч доларів і знаходиться на вулиці Грушевського з видом на Дніпро і Лавру.
За матеріалами РІА «Новини», «Українські новини»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом