Україна восени може домовитися про фінансування реформ у державі в рамках ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство». Таку думку висловив уповноважений МЗС Польщі у справах «Східного партнерства» Анджей Цешковський.
Він зазначив, що на сьогоднішній день серед шести включених у цю ініціативу країн лише Молдова підписала договір щодо реалізації реформ у рамках двосторонніх проектів «Східного партнерства».
За його словами, Молдова, відповідно до досягнутих з Єврокомісією домовленостей, на реформи (які, насамперед, передбачають введення демократичних стандартів державного управління) отримає до 2014 року 40 млн. доларів.
Цешковський не уточнив, яку суму на аналогічні цілі може отримати Україна, зазначивши, що, в цілому, бюджет цієї частини «Східного партнерства» складає 173 млн. євро.
За його словами, сума коштів, як для України, так і для інших держав буде визначена в ході переговорів, повідомляє «УНІАН».
«Вони (Єврокомісія) стверджують, що це остання фаза переговорів. Думаю, після завершення сезону літніх відпусток матимемо підписаний меморандум», - сказав він.
Цешковський підкреслив, що Польща, яка у 2008 році ініціювала спільно з Швецією «Східне партнерство», зацікавлена в швидкому запуску проектів.
Він додав, що поляки мають найбільший досвід співпраці з українськими державними інститутами, а також практичну інформацію про перехід від планової соціалістичної до ринкової економіки, якою не володіють більшість західних держав Євросоюзу.
Нагадаємо, наприкінці травня єврокомісар з розширення ЄС Стефан Фюле заявив, що реалізація першого проекту «Східного партнерства» почнеться в другій половині 2010 року.
«Східне партнерство» передбачає активізацію співпраці Євросоюзу зі східними сусідами.
Програма, на реалізацію якої виділено 600 млн. євро, включає Україну, Білорусь, Грузію, Азербайджан, Вірменію і Молдову.
До 2014 року 350 млн. євро планується витратити на багатобічні проекти, 175 млн. євро - на реформи в цих країнах, і 75 млн. євро - на проекти регіонального розвитку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом