У київському підземеллі знайдено цілу мережу таємних підземних переходів, рукотворних печер, схованок, пасток, зміцнень. Хіба що катакомби стародавнього Риму, або паризькі катакомби можна яким-небудь чином порівняти з печерами Києва.
900 років у цілковитій недоторканності - в престижному районі Києва - серед великого будівництва - вхід у Звіринецькі печери. Печери майже не змінили свій вигляд за всі століття існування, повідомляє ТСН.
Дослідник київського підземелля Владислав Дятлов проводить одними з найдавніших підземних печер Києва. Покинутий монастир, розташований тут, старіший за Києво-Печерську лавру.
Звіринецькі печери унікальні самі по собі. Але тут є місце - взагалі особливе - підземна церква. Важко сказати, скільки їй років, але археологи запевняють - її було побудовано ще в староруський період. І ось тут є символ, який останніми роками став дуже популярним у Києві. Це Звіринецький хрест. Тут він намальований ще за часів розквіту Стародавньої Русі.
Ці підземелля, як і десятки інших прихованих споруд Києва, упродовж століть обростали завісою таємничості. Одну з печер називають гніздом Змія Горинича. В інших - шукають легендарну бібліотеку Ярослава Мудрого. А все тому, що більшість підземних споруд так і залишилися недослідженими. Навіть давно відомі Звіринецькі печери.
Саме тут - в одному з переходів - знайдений напис, який зроблений дослідниками ще в минулому столітті, який відображає і сьогоднішнє ставлення до спадку давнини: «Невже і 20-е століття так мало оцінить пам'ятник російської давнини, як мало оцінило його століття 19».
Тепер цей напис підправили. Дослідники вже сподіваються, що саме 21 століття дозволить відкрити всі таємниці київських підземель.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом