У разі неотримання кредиту МВФ зменшиться притока валюти в країну, що негативно вплине на курс гривні. Таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.
«У разі неотримання кредиту МВФ притока валюти в країну зменшиться по декількох каналах, по прямих іноземних інвестиціях, оскільки інвестори дивляться на те, яка ситуація в країні. Для них неотримання грошей МВФ означає, що інвестувати в цю країну небезпечно. Тобто, по статті притоки прямих іноземних інвестицій ми не отримаємо тих коштів, на які ми розраховуємо», - підкреслив Устенко.
На думку експерта, у разі неотримання кредиту МВФ реструктуризація боргів проходитиме набагато складніше. «Ми побачимо велику кількість банкрутств - і банківських і корпоративних», - заявив він, повідомляє «ІМК».
«Менша притока іноземної валюти в країну вплине на стабільність місцевої грошової валюти - гривні. Тобто, буде створено колосальний тиск на гривню у бік її знецінення », - підкреслює Устенко.
Як повідомляв ForUm, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд. дол. на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується.
2 червня віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко заявив, що текст нового меморандуму для продовження співпраці з МВФ уже практично узгоджений. При цьому він зазначив, що розмір кредиту, який Україна планує отримати від МВФ, остаточно не визначений. «Виходячи з того, що було під час обговорення, я припускаю, що сума може бути від 12 до 19 млрд. доларів. Але остаточне рішення може прийняти тільки рада директорів МВФ», – додав він.
13 червня Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення МВФ про надання Україні чергового транша кредиту буде ухвалено до кінця червня.
З 21 червня в Україні почне роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом