Більше ста тисяч зареєстрованих абітурієнтів в Україні проігнорували зовнішнє незалежне оцінювання.

Найбільше учасників не прийшли на тест з української мови і літератури - це понад п'ятдесят тисяч. Якщо порівнювати з минулим роком, то ця кількість зросла вдвічі.

Зміна умов прийому до вузів, які запровадили напередодні тестування, і спричинила зростання неявок, вважає координатор громадського руху «Опора» Ольга Стрелюк. У результаті держава дарма витратила понад 6,5 мільйона гривень, додала координатор. Вона зазначила, що запровадження оплати за зовнішнє незалежне тестування могло б стимулювати явку у подальші роки, і держава заразом отримає певне відшкодування витрат.

Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк підтвердила, що нові умови вступу до вузів справді викликали відмову від участі у тестуванні. Наприклад, для вступу на заочну форму навчання сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання вже не потрібен. Згідно з новими умовами, дійсними залишили сертифікати попередніх 2007-2008 років, пише «Німецька хвиля».

«Люди були зареєстровані, але відмовилися прийти на тестування. Були і такі, хто безвідповідально поставився до самого процесу і прийшов без необхідних документів або із запізненням», - розповіла вона.

Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти теж виступила за запровадження оплати за участь у тестуванні.

«Враховуючи, що українське законодавство гарантує безкоштовну освіту, можна розглянути й інші варіанти. Для тих, хто здає ЗНО вперше, тести можуть бути безкоштовні, за рахунок держави, а ті, які вже мали такий шанс у минулі роки, могли б платити», - пояснила Середяк.

До речі, явка абітурієнтів на тестування у Львівській області цього року є однією з найкращих в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2103