МНС повідомляє, що на територію України насуваються грози. У Києві і Київській області передбачаються шквали 15–22 м/с, місцями град. Це означає, що на вулицях міста знову варто чекати «деревопаду».
 

На міській станції захисту зелених насаджень заспокоюють: майстри кожного району щодня оглядають свої ділянки. Аварійні дерева визначають візуально: де є дупло, поразка гнилизною, ослаблення кореневої системи, сухостій, нахил стовбура більший, ніж на 45 градусів, і гілки, що зависли після бурелому. Такі дерева без якої-небудь черговості негайно спилюють, повідомляє «Газета по-киевски».
 

«Коли передбачається ураган, наш підрозділ переходить на цілодобове чергування», – говорить директор міськстанції Валерій Воронін. «Але дерева падають і в тиху погоду. Влітку через сокорух кора дерев тяжчає, листя додає йому парусність. А якщо до цього додати найменший порив вітру, то можливі падіння навіть здорових дерев», додав він.
 

Усього ж у Києві зносять 800 аварійних дерев на рік.

«Найслабкіші дерева ще взимку знищив сніг. У загальній сумі це 7 тис. дерев. А травневі урагани розчистили ще 89 «неблагонадійних» дерев. Зараз на вулицях залишилися найстійкіші дерева», – переконує прес-секретар «Київзеленбуду» Олена Оганесова. «Але хочу зазначити, що 30% з них – тополі з ломкою структурою. Тому ми зараз прагнемо замінити їх на міцніші дуби і хвойні. Ніколи не вгадаєш, чого чекати від негоди. Практика показує, що найвітряніший – Солом’янський район, найтихіший, – Шевченківський», - зазначила вона.
 

У будь-якому випадку більшість обвалів дерев відбуваються в дворах. А за них відповідають ЖЕКи. На випадок урагану рекомендую не покладатися на служби, страхувати свої автомобілі, а самим не ходити під деревами в негоду.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

717