Загроза ввезення поліомієліту в Україну справді існує, зазначив Головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков під час зустрічі з фахівцем Відділу по боротьбі з інфекційними захворюваннями ВООЗ Девідом Мерсером.
Під час зустрічі, яка відбулася 31 травня, Рожков розділив стурбованість представника Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо можливості ввезення вірусу в Україну. «Сьогодні ми робимо все, щоб не допустити ввезення збудника поліомієліту на територію України, але ми усвідомлюємо, що повністю перешкодити проникненню вірусу неможливо», - зазначив він.
Головний державний санітарний лікар нагадав, що обхват щепленням проти поліомієліту в Україні складає 80,6% при мінімальному порозі в 95%. У той же час, як показує інформація від ВООЗ, на момент виникнення спалаху цього захворювання аналогічний офіційний показник у Таджикистані складав 86%. За даними ВООЗ, за станом на 19 травня у Таджикистані зареєстровано 473 випадки гострого повільного паралічу, повідомляє «УНИАН».
«На сьогодні у всьому світі найнадійнішим методом профілактики поліомієліту є вакцинація, і регіони забезпечені вакциною до серпня включно», - запевнив Рожков.
Як повідомляв ForUm, у Таджикистані в квітні було зафіксовано різке збільшення кількості хворих поліомієлітом. За станом на 13 травня у Таджикистані зареєстровано 293 випадки гострого повільного паралічу (ГПП), 15 з яких - летальні, у РФ зареєстровано 2 випадки ГПС.
10 травня 1 мільйон 18 тисяч доз оральної живої вакцини проти поліомієліту (ОПВ) були доставлені в Україну і розвезені по регіонах. Така кількість забезпечить вакцинацію населення на період у шість місяців.
Управлінням охорони здоров'я в регіонах України доручено посилити санітарно-карантинний контроль за пасажирами повітряних суден, залізничного і автомобільного транспорту, що прибувають з ендемічних по поліомієліту країн, з метою виявлення хворих поліомієлітом, особливо дітей до 15 років.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом