Кожен другий українець, що брав кредит, має негативну репутацію. Такі дані публікує компанія SV Development з посиланням на цифри Нацбанку.
Втім, фінансова криза не тільки зіпсувала українцям кредитні історії, але і додала новий сенс самому поняттю «Недобросовісний клієнт». Якщо у 2007-му такими вважалися люди, що допустили прострочення платежу в 30 днів, то зараз клієнта вносять до «чорного списку», коли прострочення досягає трьох місяців.
Експерти ринку стверджують, що поліпшити репутацію цілком під силу самому позичальникові. Найменше, що для цього потрібно зробити - це реструктуризувати заборгованість. У цьому випадку історія вже не вважатиметься негативною, і людина зможе сміливо розраховувати на отримання нових кредитів, пише «Комсомольська правда» - Україна».
Якщо у позичальника є підстави вважати, що його ім'я фігурує в Бюро кредитних історій, експерти ринку радять звернутися туди заздалегідь і попросити інформацію про себе. Побачивши там щось негативне (наприклад, прострочення по кредиту в декілька місяців), слід пояснити причини неплатежу письмово. Якщо ви хворіли, виїжджали, залишилися без роботи, можете підтвердити ці факти документально, а бюро вважатиме пояснення справедливими, дані про прострочений платіж або вилучать з кредитної історії, або вкажуть його причину. Так репутація буде «вибілена» швидко і безболісно.
Якщо ж «темна пляма» швидко не виводиться, слід дізнатися, партнером якого кредитного бюро є банк, у якому ви вже «прославилися», і звернутися до партнера іншого бюро. Оскільки ці організації не обмінюються інформацією з конкурентами, в іншому банку ви цілком можете розраховувати на кредит, і вже сам факт його видачі вважається позитивним. Головне - не підмочити репутацію знову і сумлінно погашати позику.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом