Сьогодні у Києві в представництві Всесвітнього банку в Україні відбувся стартовий семінар з теми «Протистояння «смерті на колесах»: забезпечення безпеки дорожнього руху в Європі і Центральній Азії». Про це повідомляє кореспондент ForUm’у.

У семінарі взяли участь директор представництва Всесвітнього банку в Україні Мартін Райзер, провідний фахівець сектора охорони здоров'я Всесвітнього банку Патрісіо Маркес, директор Міжнародного Фонду «Єдиний світ» (глава правління Едуард Прутнік) Олександр Ілляшенко, представник організації «Глобальне партнерство з безпеки дорожнього руху» Кетлін Елсіг; глава правління ЗАТ «Український страховий дім», президент Всеукраїнської асоціації безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін, глава координаційної ради Всеукраїнської асоціації безпеки дорожнього руху, народний депутат України Олександр Скибінецький та інші експерти.
 

Під час заходу фахівцями були розглянуті проблеми у сфері безпеки дорожнього руху і можливості їх вирішення, а також наводилася інформація про масштаби, характеристики і причини проблем.

За словами директора представництва Всесвітнього банку в Україні Мартіна Райзера, що назвав смертність на дорогах «прихованою епідемією», причинами цього є погані дорожні умови в сукупності з безвідповідальністю водіїв, що ігнорують закони і Правила дорожнього руху.
 

«Перевищення швидкості, обмежене використання ременів безпеки і дитячих крісел, водіння в стані алкогольного сп'яніння, неуважність водіїв, викликана розмовами по мобільному телефону під час руху, є найважливішими чинниками ризику, - зокрема, сказав він.

У той же час, пан Райзер зазначив, що, незважаючи на шокуючу статистику смертності в ДТП на українських дорогах, деякі обнадійливі сигнали все-таки є.

«Сьогодні з боку цивільного суспільства і засобів масової інформації цій проблемі все більше приділяється уваги. Проте цього недостатньо - зусилля необхідно активізувати», - зазначив він і пояснив: «Уряду необхідно ініціювати розробку скоординованого підходу для зацікавлених галузевих міністерств з подальшим внесенням її до порядку денного».
 
У результаті обговорення експерти Всесвітнього банку прийшли до висновку, що для ефективного підвищення безпеки на дорогах Україні необхідно звернутися до міжнародного досвіду. А саме - розробити середньо і довгострокові стратегії системного бачення політики і план дій, що включають зважені цільові показники, удосконалити основні законодавчі умови, що стосуються безпеки дорожнього руху, які б максимально перекликалися з європейськими нормами і гарантували їх ефективне використання.
 
Крім того, в рекомендаціях Всесвітнього банку значаться: поліпшення плану дорожніх кордонів з урахуванням перевищень швидкості, поліпшення якості надання невідкладної медичної допомоги постраждалим у ДТП, а також поліпшення системи загальнонаціонального нагляду за дорожньо-транспортним травматизмом.
 
 

Зі свого боку Всесвітній банк заявив, що для реалізації національних планів по безпеці дорожнього руху готовий надати українському уряду технічну і фінансову допомогу.

«Почавши діяти сьогодні, Україна може дуже скоро звести до мінімуму травматизм на своїх дорогах, зменшити соціально-економічні витрати, пов'язані з ним, а також збільшити очікувану тривалість життя українського населення», - підсумував пан Райзер.

У свою чергу, директор Міжнародного Фонду «Єдиний світ» розповів, що останнім часом Україна в особі Міжнародного фонду «Єдиний світ» виступила на підтримку низки заходів у сфері безпеки дорожнього руху.
 

Зокрема, Ілляшенко проінформував, що в минулому році МФ «Єдиний світ» взяв активну участь у проведенні круглого столу з питань безпеки дорожнього руху. Також делегація фонду брала участь у роботі щорічної десятої ювілейної зустрічі організації «Глобальне партнерство за безпеку дорожнього руху», і всесвітньому конгресі PRI 2009 «Молодь і інноваційні рішення у сфері безпеки дорожнього руху».

Ілляшенко нагадав, що фонд «Єдиний світ» став генеральним партнером організації «Глобальне партнерство дорожнього руху» (GRSP) у проведенні Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху спільно з ВОО «Асоціація безпеки дорожнього руху», делегація якої відвідала Першу всесвітню міністерську конференцію з безпеки дорожнього руху, в якій брали участь міністри зі 150 країн світу.
 

Ілляшенко також відмітив значущість звіту Всесвітнього банку «Протистояння «смерті на колесах».

«Представлене сьогодні дослідження є важливим кроком у розвитку національної безпеки дорожнього руху України», - підкреслив він.

Лєра Нєжина,

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

598