Сьогодні до України з Росії доставили 1 млн. 18 тис. доз оральної живої вакцини проти поліомієліту (ОПВ). Така кількість ОПВ забезпечить вакцинацію населення впродовж шести місяців.

У зв'язку із спалахом поліомієліту в Таджикистані і з метою забезпечення регіонів вакциною проти поліомієліту Головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков звернувся до Головного державного санітарного лікаря РФ Геннадія Оніщенка з проханням посприяти у вирішенні питання забезпечення населення України вакциною ОПВ, яка проводиться в РФ.

10 травня вакцину було відвантажено з російського заводу-виробника і відправлено до регіонів України. «Державна санітарно-епідеміологічна служба України здійснює всі необхідні заходи щодо недопущення завезення збудника поліомієліту до України. Нашим першочерговим завданням є забезпечення колективного імунітету проти цього захворювання шляхом вакцинації», - зазначив Рожков, повідомляє «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, у Таджикистані в квітні було зафіксовано різке збільшення кількості хворих поліомієлітом. За даними на 22 квітня, зареєстровано понад 120 хворих.

23 квітня прес-служба Мінохоронздоров'я повідомила, що у зв'язку із спалахом поліомієліту в Таджикистані і з метою запобігання завезенню до України випадків гострого паралітичного поліомієліту Міністерство охорони здоров'я і Державна санітарно-епідеміологічна служба України проводять низку заходів.

Епідемічний паралітичний поліомієліт - гостре інфекційне захворювання, дитячий спинно-мозковий параліч, зумовлений поразкою сірої речовини спинного мозку, що характеризується переважно патологією нервової системи, етіологічним чинником якого є «дикий» вірус поліомієліту. Джерело інфекції - як правило, хвора людина. Зараження найчастіше відбувається при попаданні в рот активного вірусу через забруднені руки та їжу. Механічними переносниками вірусу можуть бути мухи.

За інформацією Мінохоронздоров'я, Україна з 2002 року є вільною від «дикого» поліовірусу. З 1993 року в Україні не виділявся вірус поліомієліту, а з 1995 року не реєструються випадки захворювання поліомієлітом, викликані «диким» поліовірусом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

728