Газета «Сьогодні» з'ясувала, що буде з улюбленими проектами екс-президента Віктора Ющенка і його дружини Катерини — «Мистецьким Арсеналом», пам'ятником Голодомору, «Лікарнею майбутнього» і Гетьманською столицею у Батурині.
У тумані і доля меморіалу Голодомору. Поки побудована лише його перша черга, церква-«свічка» на Печерську в Києві, на яку пішло 143 млн. грн. «Меморіал займає два гектари, у нас 1500 експонатів. Музей популярний, за дев'ять місяців його відвідали 150 тисяч чоловік. Розповіді, що ми сіємо розбрат, що тут екскурсоводи розповідають про геноцид росіян над українцями — брехня, про це немає жодного слова, тільки про злочини комуністичного режиму», — сказав директор музею Віктор Діденко.
Що стосується фінансування музею на 2010 рік, Діденко розводить руками: «Ми подавали в Мінфін пропозиції, але їхня доля нам невідома. Цього року за указом президента Ющенка від 2009 року, повинні почати будувати другу чергу меморіалу (будівля самого музею, парк із калиновими кущами, сходи на схилі Дніпра). Але поки немає навіть проекту». Він сподівається, що музей не закриють і два десятки його співробітників не опиняться на вулиці. На утримання «свічки», включаючи зарплату, потрібно приблизно 50 тисяч грн. на місяць.
У Мінохоронздоров'я не знають, чи фінансуватимуть «лікарню Чумаченко» — немає бюджету. «Але я до лікарні ставлюся позитивно, ми з фондом довго працювали, — сказав нам глава Мінохоронздоров'я Зиновій Митник. — Шкода тільки, що її так довго будують. Я був там, і знаю, що зараз йде робота над нульовим циклом (роблять фундамент – ред.)».
І лише в Гетьманській столиці сповнені оптимізму. «Сьогодні до нашого заповідника входить чотири музеї — археологія, Будиночок генерального судді Василя Кочубея, Цитадель Батуринської фортеці і Палац Кирила Разумовського, відкритий рік тому. У цьому ми стовідсотково відкриємо музей «Скарбниця», він на 90% готовий. А восени, дасть Бог, — «Гетьманський будиночок», — розповіла гендиректор заповідника Наталія Реброва.
«У 2009 році держбюджет дав нам 2,5 млн. гривень — це гроші на зарплати, комунальні платежі, охорону. А на реставрацію нам завжди дає місцевий бюджет. Що буде цього року — поки невідомо. Але ми розраховуємо на власні заробітки. Минулого року, наприклад, заповідник відвідало 250 тисяч чоловік. На вхідних квитках (по 5 — 25 грн. – ред.) і екскурсіях ми заробили півтора мільйони гривень, ще 280 тисяч нам дали благодійники. Ці гроші ми направимо на розвиток заповідника — зокрема, створення музею «Гетьманський будиночок», покупку експонатів. Адже будувати будівлю нам не треба — будиночок уже готовий, він відтворений у вигляді будівлі кінця 17 століття», — говорить Наталія Борисіна.
Побоювань «Мистецького Арсеналу» тут не розділяють: «Ми оптимісти. Кому може не подобатися Батурин? До того ж, під час візиту до Канева Віктор Янукович сказав, що особисто опікатиме гуманітарну сферу».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом