Чиновників Київської мерії залишать без подарунків — таким є розпорядження міськадміністрації. Але тільки без тих, які вони отримують на офіційних прийомах. Причина — новий порядок передачі презентів для держслужбовців. «Кабмін затвердив порядок передачі подарунків ще у грудні минулого року. Цей порядок стосується усіх чиновників у країні. Природно, що мерія затвердила такий же», — сказав перший заммера Анатолій Голубченко, пише «Сьогодні».
За документом, кожен співробітник мерії, отримавши презент на офіційному заході, повинен віддати його у КМДА упродовж трьох робочих днів або щойно повернеться із відрядження. Щоправда, квіти і цукерки повертати необов'язково. «Якщо подарунок коштує менше 300 гривень, його можна залишити», — каже Голубченко. Також, за його словами, дорогий серцю презент можна викупити, заплативши його оцінну вартість, яку визначить спеціальна «подарункова» комісія із співробітників управлінь та апарату КМДА. Якщо подарунок чиновникові подарували закордонні колеги, комісія може відшкодувати із бюджету вартість його транспортування і митні збори: для цього службовець зобов'язаний надати документи, які підтверджують, що він на подарунок витратився із власної кишені. «Подарунки передають у музей КМДА. А якщо він особливої цінності для музею не становить, його не продадуть, а просто залишать поза експозицією», — говорить заммера Ігор Добруцький. Для тих, хто подарунки не віддає, передбачили покарання: звільнення.
Як розповіла екс-заммера Ірена Кільчицька, офіційні подарунки досить традиційні як нашим чиновникам, так і представникам інших країн: «Мер дарував величезні книги про Київ з ілюстраціями пам’ятних місць столиці. Йому у відповідь підносять теж книги, статуетки, сувеніри, картини. А ляльок у мерії вже ціла колекція. Мені теж доводилося зустрічатися з делегацією Німеччини. Мені подарували ляльку у національному німецькому вбранні. Вона залишилася у мерії, у музеї подарунків».
Заммера Ігор Добруцький також всі презенти віддає музею мерії. «Віддав книгу про Пекін у шовковому футлярі та вишиту вручну ікону. У скільки їх оцінили, не цікавився». У мерії розповіли, що делегації дарували холодну зброю, картини, годинники, навіть набір для суші та кулькові ручки, вартість яких доходить до кількох сотень доларів. Більшість подарунків виставлена у музеї — ніж із дамаської сталі з різьбленою рукояткою з бивня мамонта, срібна монета номіналом 100 грн. вагою 1 кг, грузинський коньяк, якому 57 років, гаванські сигари, пасхальні яйця, ікони, а також ручка у вигляді космонавта.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом