Нещодавно ухвалений закон України про державні закупівлі не відповідає європейським стандартам і може провокувати корупцію. Експерти з Євросоюзу закликали Президента України Віктора Януковича накласти вето на цей закон.
Ретельно вивчивши закон України про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти, який Верховна Рада Ухвалила в лютому, європейські експерти дійшли висновку, що документ містить чимало суперечностей. Найбільше нарікань у експертів ЄС викликала норма, за якою для розгляду скарг при міністерстві економіки створюється і діє орган оскарження.
Він формується на засадах паритетної участі представників державних органів та незалежних фахівців з питань державних закупівель. На думку представників Євросоюзу, ухвалена процедура оскарження не відповідає вимогам ЄС, бо є непрозорою, що створює можливості для корупції. Також у Євросоюзі сумніваються, що новий закон може створити прозорі і конкурентні умови у секторі держзакупівель, оскільки законом передбачена надмірно складна процедура тендерів. Не додає ваги документу й те, що дія закону не поширюється на значну кількість товарів, робіт та послуг, наголошують європейські експерти. Ці зауваження були надіслані у спільному листі ЄС та Світового банку до Адміністрації Президента України, повідомляє представництво Євросоюзу в Україні, повідомляє «Німецька хвиля».
Там нагадують, що на початку року Україна і ЄС затвердили загальний перелік пріоритетів у співпраці на 2010 рік, де зазначено конкретні зобов'язання України надалі узгоджувати законодавство у сфері держзакупівель. Натомість заступниця голови адміністрації президента Ганна Герман повідомила ЗМІ, що Віктор Янукович не підписав і не збирається підписувати нещодавно ухвалений закон про держзакупівлі. Разом з тим на сайті голови держави так і не з’явилася офіційна інформація, що президент наклав вето на цей закон.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом