Створення нової коаліції спричиняє за собою зміну керівництва половини парламентських комітетів. На ці посади розраховує нова опозиція. Але Партію регіонів такі плани не влаштовують
Верховна Рада повинна замінити мінімум 12 голів парламентських комітетів. Ключові з них: комітет з питань бюджету, з питань боротьби з організованою злочинністю і з питань Регламенту Верховної Ради. Ротації в парламенті стали неминучими після відходу деяких парламентаріїв у Кабінет міністрів та Адміністрацію Президента. Так, призначений прем'єр-міністром Микола Азаров звільнив місце голови комітету з фінансів і банківської діяльності. Недавній глава комітету з питань АПК Микола Присяжнюк проміняв парламентське крісло на міністерське. А замглави Адміністрації Президента Ганна Герман звільнила місце керівника комітету з питань свободи слова. Правда, цієї посади їй довелося б позбутися у будь-якому випадку. Згідно закону про Регламент Верховної Ради, парламентській опозиції надається першочергове право вибору посад голів 10 комітетів, і комітет з питань свободи слова входить до цього переліку.
Також до числа «опозиційних» входять комітети з бюджету, з регламенту, з питань прав національних меншин і міжнаціональних відносин, соціальної політики і праці, науки і освіти, охорони здоров'я, правосуддя, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, економічної політики, боротьби з організованою злочинністю. Сім з них, не враховуючи вже вказаного комітету зі свободи слова, очолюють представники нинішньої коаліції — від Партії регіонів, Блоку Литвина, комуністів.
Після входження цих політичних сил до більшості та офіційного проголошення Блоком Юлії Тимошенко про перехід в опозицію повинна відбутися передача посад, як того вимагає закон про Регламент.
За словами члена регламентного комітету Сергія Саса, до переліку слід додати також комітет з питань паливно-енергетичного комплексу і ядерної політики, який очолює Микола Мартиненко. Згідно закону про комітети Верховної Ради, керівники фракцій (Мартиненко очолює фракцію «НУ-НС») не можуть суміщати їх з керівництвом комітетів.
У той же час говорити про те, хто прийде на зміну головам комітетів, що вибули, поки рано. За словами члена комітету з питань АПК Романа Ткача, спочатку депутати повинні визначитися, в якому форматі існуватиме опозиція. Згідно із законом, вона може бути представлена лише в однині. Цю нішу вже зайняв БЮТ. Фракції блоку «НУ-НС» тепер доведеться приєднуватися до опозиції, яка представлена БЮТом, «поштучно», окремими депутатами. Або змінювати Регламент парламенту, щоб бути окремою опозиційною силою. Ткач говорить, що ініціатива підкоригувати Регламент і вирішити співіснування відразу декількох опозицій у парламенті є.
Якщо депутати підтримають зміни, то «опозиційні» комітети доведеться ділити на двох: Блок Тимошенко і блок «НУ-НС». Депутати запевняють, що це питання повинне вирішитися до Великодня. Тільки після визначеності з тим, хто є опозицією, можна буде вести мову про кадри.
У той же час один з представників у Партії регіонів повідомив, що коаліція має намір віддати парламентській опозиції лише три комітети, які очолювали «регіонали»: бюджетний; з питань Регламенту і комітет з питань свободи слова.
Як повідомляв ForUm, 11 березня ПР, КПУ, Блок Литвина й окремі депутати створили коаліцію в Раді у складі 235 парламентаріїв, після чого парламент затвердив склад Кабміну на чолі з Миколою Азаровим.
За матеріалами «Дело»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом