За перші два місяці цього року ситуація на ринку нерухомості України суттєво не змінилася. Кількість операцій незначна, що підтверджується і статистикою Мін’юсту, й інформацією ріелторів.
Керівник інформаційно-аналітичного відділу порталу нерухомості domik.net Володимир Коломейко основні причини нинішньої стагнації бачить у наступному. По-перше, між цінами на нерухомість і розмірами накопичень більшості громадян величезна різниця. По-друге, непрацююча іпотека, дуже високі відсотки по кредитах і украй жорсткі вимоги до позичальників. По-третє, значний рівень невизначеності, в основі якої - політичні протистояння і численні проблеми в економіці, повідомляє «svdevelopment».
Звичайно, така ситуація не могла не відбитися на цінах. Вони продовжують падати, хоча і не такими темпами, як на початку минулого року. За даними порталу «Столична нерухомість», з січня по лютий цього року середня ціна квадратного метра житла на вторинному ринку Києва знизилася майже на 2%. А якщо порівняти сьогоднішні ціни з лютим 2009-го, то виявиться, що за рік вони знизилися на 19,5%.
Нерухомість дешевшає навіть у таких містах, де ціни на житло завжди були невисокими. Наприклад, у Миколаєві і Херсоні, як повідомляють ріелтори, з початку року вартість нерухомості впала ще на 10%, і «гостинку» на околицях вже можна знайти за $10-12 тисяч.
Сьогодні, пишуть «Факти», багато фахівців говорять про те, що ціни продовжать знижуватися. Одна з причин - вихід на ринок великої кількості заставного житла. Але, незважаючи на те, що деякі банки вже пропонують таку нерухомість, ніхто не поспішає її купувати. Чому?
Тому що, по-перше, банки найчастіше виставляють ціну вище ринкової. А по-друге, покупці не хочуть зв'язуватися з проблемним житлом, побоюючись юридичних суперечок з його попередніми власниками.
Хоча, за словами голови міжнародного комітету Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ) Артура Оганесяна, якщо зараз банки виставлять заставні квартири на продаж за заниженими цінами, середня вартість нерухомості в Україні почне знижуватися. Але нічого хорошого в цьому фахівець не бачить.
«Ціни на квартири впали на 50%, і ніхто не купує. Якщо їх понизити ще на 50%, все одно ніхто не купуватиме, - вважає Оганесян. «Раніше виставляли квартири по 200 тисяч доларів, і їх купували. Зараз не беруть і по 60 тисяч. Де гарантія, що купуватимуть по 30 тисяч доларів?»
Експерт вважає, що оптимальною ціною на нерухомість є та, за яку людина готова її купити, а не та, яка грунтується на бажанні продавця. А про досягнення цінового дна й оптимальну вартість нерухомості можна буде говорити лише тоді, коли люди почнуть її купувати.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом