Новопризначений український уряд під керівництвом прем'єр-міністра Миколи Азарова не проводитиме кардинальні реформи з метою заміни олігархічно-бюрократичної системи ліберально-ринковою, але буде вимушений робити низку заходів для збалансування державного бюджету.
Про це мовиться в аналізі Центру східних досліджень (OSW, Варшава).
Аналітики назвали «кращою новиною з України за останні декілька місяців» створення урядової коаліції, яка тісно співпрацюватиме з Президентом, що збільшує шанси на реалізацію необхідних державі реформ, повідомляє «УНІАН».
«Створення більшості й уряду означає завершення багаторічного катастрофічного для України періоду, під час якого політичний конфлікт між Президентом і прем'єром привів до анархізації ситуації в державі і сприяв поглибленню економічної кризи», - зазначили польські експерти.
Вони зазначили, що новий уряд вимушений буде вжити низку непопулярних серед населення заходів для зменшення дефіциту державного бюджету, а також відновлення співпраці з ключовим кредитором України – Міжнародним валютним фондом.
«Подальша перспектива проведення парламентських виборів може бути в цьому контексті дуже корисною», - вважають експерти.
У той же час вони застерігають, що від нового прем'єр-міністра Миколи Азарова не варто чекати проведення «революційних реформ».
«Його політика відповідатиме загальним інтересам великих підприємців (олігархів) і адміністрації (бюрократії), тому олігархічно-бюрократична система збережеться», - переконані польські аналітики.
Вони додали, що політику, зокрема економічну, формуватимуть люди з оточення Президента Віктора Януковича і керівництво Партії регіонів.
Як повідомляв ForUm, 9 березня Верховна Рада внесла зміни до закону про Регламент парламенту, що змінюють порядок формування коаліції. Згідно закону, у формуванні коаліції можуть брати участь як фракції парламенту, так і народні депутати.
Того ж дня до Конституційного суду України поступило конституційне подання 68-ми народних депутатів щодо офіційного тлумачення ч.6 ст.83 Конституції України і ч.4 ст.59 Регламенту Верховної Ради України. Вказані в поданні положення Конституції і Регламенту стосуються формування коаліції у Верховній Раді. Вердикт КСУ дасть зрозуміти, чи можливе створення коаліції у складі декількох фракцій і індивідуального членства позафракційних депутатів.
10 березня Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про Регламент Верховної Ради України».
11 березня, Закон про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України опублікований в офіційних виданнях. Публікація означає набуття чинності закону.
Того ж дня у Верховній Раді було створено коаліцію під назвою «Стабільність і реформи, до якої увійшли 235 народних депутатів.
Також парламент призначив прем’єр-міністром Миколу Азарова За таке рішення проголосували 242 народних депутата.
Крім того, парламент затвердив склад Кабінету міністрів. За ухвалення відповідного рішення проголосували 240 народних депутатів з 353 зареєстрованих у сесійному залі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом