Більша частина фракції «Наша Україна – Народна самооборона» готова вести переговори про створення коаліції. Про це заявив на засіданні Погоджувальної ради лідерів фракцій і керівників комітетів парламенту лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко.
Він зазначив, що сьогодні в парламенті немає більшості. За словами Мартиненка, «доречно буде сказати, що більшості не було і в попередні роки, це був факт, і це було так».
Він сказав, що фракція НУ-НС розуміє «мотивацію дій як найбільшої фракції в парламенті, так і Президента України, щоб найскоріше відновити дієздатність трикутника влади: Президент – парламент – уряд». «Абсолютно зрозумілі кроки», - сказав Мартиненко, повідомляє «УНІАН».
Він відмітив, що це не можна робити шляхом внесення змін до закону про Регламент парламенту, якими окремим народним депутатам надається право входити до складу коаліції. Лідер фракції НУ-НС підкреслив, що не можна формувати коаліцію «на індивідуальній основі». «Фракція категорично виступатиме проти цього питання. Дасть на подив мало голосів при голосуванні в другому читанні за цей законопроект», - заявив він. За словами Мартиненка, якщо законопроект про внесення змін до Регламенту ВР буде прийнятий, то фракція НУ-НС звернеться з цього приводу до Конституційного суду України.
Мартиненко підкреслив, що «коаліція - це не механічне створення 226 голосів, а коаліція - це шлях розвитку держави, це внутрішня і зовнішня політика держави, і коаліція повинна давати відповіді, куди ми рухатимемося». Він заявив, що для фракції НУ-НС - «це основне, а не якісь кадрові або інші питання».
Мартиненко повідомив, що провів з більшістю партій, що входять у блок НУ-НС, переговори щодо створення коаліції, і може «констатувати, що більша частина нашої фракції готова вести консультації з даного питання в публічному вигляді і якраз у тому ракурсі, в якому я говорив, – це шлях розвитку держави, куди ми йдемо, яка політика внутрішня і зовнішня».
«Але шляхом неконституційним не можна йти ні державі, ні Президентові України, тому підтримувати ми цей закон не будемо», - заявив Мартиненко.
У той же час народний депутат, заступник керівника фракції НУ-НС Борис Тарасюк зазначив, що здивований позицією Мартиненка. «Якщо Микола Володимирович прозрів, і побачив, що коаліції немає, то у мене запитання: кого він представляє. І тоді виникає інше запитання, якщо коаліції немає, і не було два роки тому, то кого представляє Володимир Михайлович (голова ВР Володимир Литвин – ред.)».
Тарасюк вважає, що Мартиненко «поступив одноосібно, тому що він не представляє думку фракції, заявивши про те, що він згоден з неіснуванням коаліції». «Такого рішення фракція не ухвалювала. Микола Володимирович представляє самого себе», - підкреслив Тарасюк. Він зазначив, що сьогодні фракція Партії регіонів стала «на дуже небезпечний шлях», плануючи через зміни в Регламенті ВР створювати коаліцію.
У відповідь Тарасюку голова ВР Литвин сказав: «Микола Мартиненко представляє фракцію НУ-НС, а Володимир Литвин представляє Верховну Раду України». «І запам'ятайте, Борисе Івановичу, що коаліція, на превеликий жаль, не змогла проголосувати за голову ВР, і у вас з арифметикою повинно бути більш-менш повне розуміння».
Литвин підкреслив, що в зв'язку з цим він не голова коаліції, а голова ВР. Він запропонував Тарасюку взяти протокол виборів спікера, зазначивши: «А тоді говоритимете з цього приводу».
Як повідомляв ForUm, 4 березня ВР прийняла за основу зміни до свого Регламенту, якими дозволяється окремим депутатам входити в коаліцію. У той же час існує роз'яснення Конституційного суду про те, що до складу коаліції можуть входити лише фракції.
Верховна Рада також проголосувала за направлення законопроекту на підготовку до другого читання за скороченою процедурою.
«Коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді – це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій і на принципах, встановлених Конституцією і цим Регламентом, об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради», - мовиться в законопроекті.
8 березня народний депутат з фракції БЮТ Остап Семерак заявив, що фракція БЮТ використовуватиме всі парламентські засоби для того, щоб не допустити прийняття Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради, які дадуть право позафракційним депутатам формувати коаліційну більшість.
У свою чергу регіонал Анатолій Толстоухов заявив, що Партія регіонів має намір створити коаліцію з Комуністичною партією України, Блоком Литвина і народними депутатами, «які погоджуються підтримати позиції, принципи діяльності цієї коаліції».
Раніше народний депутат від блоку, представник «Народної самооборони» Юрій Гримчак заявив, що на наступному пленарному тижні представники парламентської фракції НУ-НС можуть блокувати трибуну Верховної Ради.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом