Прем'єр-міністр України, кандидат у Президенти України Юлія Тимошенко наполягає, що результати другого туру, оголошені Центральною виборчою комісією, не є віддзеркаленням справжнього волевиявлення виборців, оскільки на президентських виборах були допущені порушення як міжнародних стандартів проведення виборів, так і національного виборчого законодавства. Про це йдеться у позовній заяві Тимошенко, поданій до Вищого адміністративного суду.

Серед іншого прем'єр-міністр звертає увагу суду на надання Центральною виборчою комісією можливості вносити зміни до списку виборців у день виборів безпосередньо дільничною виборчою комісією шляхом ухвалення постанови від 01.02.2010 року № 197. У позові йдеться, що такий порядок під час повторного голосування Центральна виборча комісія встановила всупереч положенням Закону України «Про вибори Президента України» і рішенням судів, які приймалися під час першого туру виборів і в яких прямо вказувалося на незаконність аналогічних за змістом роз'яснень Центральної виборчої комісії.


Крім того, ЦВК цим рішенням ще і встановила для дільничних виборчих комісій повноваження, не закріплені за ними у Законі України «Про вибори Президента України».

У позовній заяві йдеться: оскільки дільничні виборчі комісії не мали законних повноважень на внесення змін до списків виборців безпосередньо у день голосування, то всі рішення, які були прийняті ними у таких обставинах, безпідставні.


Тимошенко у своєму позові стверджує, що ЦВК створила підстави для того, щоб усі голоси виборців, включених у списки виборців у день голосування, не були враховані, оскільки таке внесення було зроблене дільничними виборчкомами за відсутності у них таких повноважень.


У заяві йдеться, що яскравою характеристикою всього процесу виборів Президента стала саме часта зміна ЦВК процедур організації і проведення виборчого процесу за відсутності для цього підстав, а також те, що Центрвиборчком не надавав роз'яснень щодо тих положень Закону України «Про вибори Президента України », які були нечіткими і надавали можливість для зловживань і фальсифікацій. Останнє, на думку Тимошенко, призвело до неоднакового застосування закону про вибори Президента України на території України і до відсутності єдиного механізму реалізації виборчих прав громадян.

У позові Тимошенко, зокрема, згадує той факт, що ЦВК прийняла постанови від 12 грудня 2009 № 475 і від 4 січня 2010 № 6, якими регулювався порядок голосування виборців поза приміщенням для голосування. А потім їх скасувала постановою від 01.02.2010 року № 198 і не ухвалила натомість ніякого іншого рішення щодо роз'яснення нечітких і неоднозначних положень ст. 77 Закону України «Про вибори Президента України» щодо організації голосування поза приміщенням дільниці.

Такі дії ЦВК, на думку Тимошенко, створили ситуацію неконтрольованого використання права на голосування поза приміщенням для голосування і, як наслідок, масового зловживання цим правом. Тоді як надання права голосувати не на дільниці повинно надаватися тільки тим, хто цього дійсно потребує.

Як повідомляв ForUm, позов Юлії Тимошенко прийнятий у виробництво у вівторок, 16 лютого.

Сьогодні Вищий адміністративний суд України вже призупинив дію рішення ЦВК про встановлення результатів виборів Президента і обрання Віктора Януковича Президентом України.

Проте до розгляду позову у режимі судового засідання ВАСУ поки не приступав. У штабі Юлії Тимошенко повідомляють, що сьогодні цього не станеться.

Нагадаємо, 14 лютого Центральна виборча комісія оголосила переможцем президентських виборів лідера Партії регіонів Віктора Януковича.

Тимошенко вирішила не визнавати перемогу Януковича.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

545