Третього туру виборів не буде тому, що «регіонали» намагатимуться зафіксувати свій результат в ЦВК, а не в судах. Про це в інтерв’ю ForUm’у заявив політолог, керівник Центру політичного аналізу «Пента» Володимир Фесенко.
«Скоріше за все третього туру не буде, оскільки дискредитована судова влада, в суспільства немає зараз запиту на перегляд результату виборів. Хоча розрив дуже невеличкий, і дійсно можуть бути певні сумніви, і абсолютно точно будуть судові позови, але на рівні дільниць і округів. Далі все залежить від того, наскільки вдасться набрати критичну масу в 0,5 млн. виборців, щоб ставити під сумнів результат», - заявив він.
За словами експерта, «щоб переглянути результат потрібна авторитетна судова влада. А ми бачимо, що навіть та судова інституція, яка має розглядати подібні конфлікти – Вищий адміністративний суд – зараз в конфліктному стані, легітимність його під питанням. До того ж ця інституція має симпатію до одного з учасників виборчих перегонів. Тому з позиції Тимошенко ці судові інстанції послаблені».
Він вважає, що «якщо будуть шукати компроміс, наприклад на рівні ЦВК, то це буде або перерахунок голосів на спірних дільницях, або суто політичний вихід, коли одна сторона визнає перемогу іншої, але натомість отримує певні гарантії. Це або збереження посади за Тимошенко, або поступки по силових структурах, можливо рішення про мараторій щодо проведення виборів хоча б на 1 рік».
«Тут варіанти є. Питання тільки в готовності до компромісу. Думаю, що «регіонали» все ж спробують зафіксувати результат на рівні ЦВК. Звичайно, багато залежатиме від поведінки Тимошенко, від її готовності до боротьби, чи буде вирішено, що тактично вигідніше, за певних домовленостей і гарантій, піти в опозицію і чекати можливості повернутися до влади», - прогнозує Фесенко.
Що стосується можливих протистоянь в столиці, то на думку політолога «такого Майдану, як був в 2004 році не буде. Будуть «майданчики», суто партійні, технологічні, з гастарбайтерами. Вони ніякого суттєвого значення не матимуть. Це буде для красивої телевізійної картинки, що нібито люди підтримують одного чи іншого кандидата. А для «регіоналів» тут ще є і функціональна роль. Вони будуть обороняти ЦВК і захищати свій результат», - відзначив Фесенко.
Як повідомляв ForUm, за даними опрацювання 98.26% протоколів дільничних виборчих комісій, за Віктора Януковича на президентських виборах проголосували 48.56%, за Юлію Тимошенко – 45.85%
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом