У Центральній виборчій комісії вважають, що зміни до Закону про вибори Президента відкидають виборче законодавство України на багато років назад і вказують на алогічність цього закону, яку не врахували у юридичному управлінні Секретаріату Президента. Таку думку висловив заступник голови ЦВК Андрій Магера.
Магера зазначив, що норма закону, згідно з якою у разі, якщо хтось із кандидатів відмовляється від свого права включити претендентів у виборчі комісії, останні формуються за поданням голови облради, є алогічною. «З яких пір Автономна Республіка Крим стала областю або міста Київ і Севастополь втратили свої статуси міст? Що робити у таких випадках? Напевно, не дуже розуміли і не дуже думали над цим питанням».
Він заявив, що не критикує Президента за підписання змін до закону про вибори. «Але у мене питання: для чого взагалі створюється юридичне управління у Секретаріаті Президента, яке повинне такі питання відстежувати, щоб не було подібних непорозумінь у законодавстві», - підкреслив він, повідомляє «ЛІГА».
Також Магера зазначив, що прийняті зміни - не ліпший шлях розвитку виборчого законодавства України. «Я наполягаю на тому, що останні зміни закону про вибори Президента відкидають Україну на багато років назад у розвитку виборчого законодавства», - заявив він, додавши, що це стосується і змін від 3 лютого, і самого Закону №1616, прийнятого у вересні.
Відповідаючи на уточнююче запитання, чи може Центрвиборчком якось згладити недосконалість закону, Магера зазначив: «Центральна виборча комісія - не той орган, який повинен заповнювати законодавчі пропуски, тому у даному разі наші можливості обмежені».
Як повідомляв ForUm, 3 лютого парламент прийняв у цілому Закон «Про внесення змін до закону України «Про вибори Президента України». За ухвалення цього документа проголосували 233 народних депутати з 243, зареєстрованих в сесійному залі: 172 депутати від фракції Партії регіонів, один – від БЮТ, 29 – від НУ-НС, 27 – від КПУ і 4 – позафракційні.
У свою чергу, Тимошенко зробила заяву у зв'язку з ухваленням у Верховній Раді України змін до Закону «Про вибори Президента України».
4 лютого Президент України Віктор Ющенко підписав закон про внесення змін до закону про вибори Глави держави (щодо організації роботи виборчих комісій).
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом