Голосування народних депутатів України чужими картками – це пряме порушення Конституції. Про це в ексклюзивному інтерв'ю кореспондентові ForUm'у сказав народний депутат з фракції НУ-НС Олесь Доній.

За його словами, на жаль, серед парламентаріїв існує практика голосування чужими картками, що відрізняє український парламент від європейських. «Це дискредитує парламентаризм, робить можливими будь-які махінації самими депутатами з боку їхнього партійного керівництва, - зазначив Доній. - А потім, залежно від потреби, вони можуть заявляти, що це голосування було не за їхьої волі, не їхніми руками. Можна подумати, що під час інших голосувань у ВР вони голосували самостійно...»

«Нехай люди один раз собі скажуть, що вони не віддаватимуть картку. А так усі ці стогони – несерйозні, - говорить депутат. - Це порушення Конституції. У ній чітко написано: кожен депутат голосує самостійно. Я ніколи не залишаю свою картку».

Доній зазначив, що вплинути на депутатів, які віддають свої картки, неможливо.

«Я намагався морально впливати, - розповів народний обранець. - Одного разу навіть підписи з них зібрав. Чоловік тридцять погодилися прийняти зобов'язання, що вони не здаватимуть свої картки, і не голосуватимуть чужими. Протрималися години три! А всі, хто сьогодні волає, нехай забирають свої картки і ніде не залишають! Невже вони всі «білі і пухнасті», і за них уперше голосують?!! Ну такі речі навіть обговорювати неприємно! Скільки можна брехати в очі! Тут вам, пресі, потрібно з ложі фотографувати це все і показувати громадськості! Був би цікавий прецедент, якби хтось з громадян подав позов щодо «піаністів»…

Як повідомляв ForUm, 3 лютого парламент прийняв у цілому Закон «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України». За ухвалення цього документа проголосували 233 народних депутата з 243, зареєстрованих у сесійному залі: 172 депутати від фракції Партії регіонів, один – від БЮТ, 29 – від НУ-НС, 27 – від КПУ і 4 – позафракційні.

Народні депутати, члени фракції «Наша Україна - Народна самооборона», Микола Круць й Олександр Клименко офіційно заявили, що 3 лютого не брали участь у голосуванні за внесення змін до закону про вибори Президента України.

Читайте по темі: Позорная Рада: чужие карточки к бою!

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

502